Jak poinformował jaworznicki Urząd Miejski, budowa przedszkola w Jaworznie Łubowcu postępuje zgodnie z planem – obiekt ma być oddany do użytku w planowanym terminie.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w ramach projektu przewiduje się “nowe konstrukcje, wymianę instalacji elektrycznych, instalacji sanitarnych, systemu ogrzewania i wentylacji, zagospodarowanie terenu, w tym realizację placu zabaw) oraz zakup wyposażenia do sal, rehabilitacji, czy kuchni i nagłośnienia”.

– To bardzo nowoczesne przedszkole. Po pierwsze jest duże, ma około 1,5 tys metrów kwadratowych powierzchni. Sale są ładne, z dużą ilością okien więc będą dobrze doświetlone. Będzie wyposażone w pompę ciepła i 15 solarów. Pracę tu rozpoczęliśmy 4 listopada ubiegłego roku, a zakończenie planowane jest na lipiec tego roku. Na razie wszystko idzie zgodnie z założonym planem –  powiedział Krzysztof Dudek z firmy ARCO System Sp. z o.o., kierownik budowy.

Całość prac kosztować ma 10 mln zł, z czego 1,5 mln pochodzi  z Unii Europejskiej. Gmina stara się obecnie o zwiększenie kwoty dofinansowania.

Budżet miasta 2020 – żłobki, dopłaty, nowe przedszkole

Na Łubowcu powstanie nowoczesne przedszkole

źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA - Zewnętrzne linki