REKLAMA

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem ciekawych i funkcjonalnych krzeseł do kuchni, hokery mogą być dla ciebie odpowiedzią! Nie dość, że stanowią one unikatową ozdobę pomieszczenia, w którym się znajdują, to jeszcze są niezwykle wygodne i praktyczne w kuchni. Na jakie hokery postawić, jeśli decydujemy się na zakup?

Zalety hokerów kuchennych

Hokery są fantastycznym rozwiązaniem, dlatego, że pasują aranżacyjnie do praktycznie każdego stylu, podkreślając jego unikatowe cechy. Dodatkowo, dzięki wyborowi takich krzeseł, oszczędzamy miejsce oraz pieniądze.

Dzięki temu, że hokery są węższe, niż tradycyjne krzesła jadalniane czy kuchenne, zajmują mniej miejsca. Dodatkowo, hokery zazwyczaj znajdzie się przy blatach lub przy wyspach kuchennych, a nie przy stołach. Zyskujemy zatem przestrzeń po raz kolejny i nie musimy martwić się zakupem stołu.

Źródło: Multiglob

Co ważne, hokery są świetną pomocą w kuchennych perypetiach – przygotowując potrawy nie musimy już stać. Możemy kroić warzywa siedząc wygodnie i rozmawiając z domownikami czy naszymi gośćmi. Wspólne posiłki przebiegają wesoło, gdyż wszyscy czują się komfortowo.

Hokery stanowią prawdziwą ozdobę i przykuwają wzrok. Z pewnością zachwycą swoim designem wszystkich naszych gości.

Jakie zatem hokery do kuchni wybrać? Z oparciem czy bez? Obie opcje mają swoich zwolenników.

Hokery z oparciem

Na rynku znajdziemy hokery z oparciem wysokim, podobnym do krzeseł tradycyjnych, a także te z oparciem niskim. Hokery z wysokim oparciem zapewniają duży komfort użytkowania. Dzięki nim, nasz kręgosłup uzyskuje pełne podparcie, a spędzanie długich godzin w kuchni staje się przyjemnością.

Z kolei druga opcja jest dla tych, lubiących nieco bardziej subtelne rozwiązania. Oparcia niskie wciąż dają podparcie, choć jest ono mniejsze.

Hokery posiadają oparcia prostokątne (i są to z reguły te wysokie) oraz okrągłe (te niższe).

Jakie zalety posiadają hokery z oparciem? Przede wszystkim są zdrowsze dla naszego kręgosłupa, stanowią także lepsze rozwiązanie do użytkowania dzieci. Będą prezentować się dobrze w klasycznych przestrzeniach i stylach.

Źródło: Multiglob

Hokery bez oparcia

Znajdują swoje miejsce przede wszystkim w nowoczesnych stylach aranżacyjnych. Ich zaletą jest łatwość dostania się na stołek z każdej strony. Dzięki temu, nie martwimy się wdrapywaniem na krzesło – ucieszy to zwłaszcza osoby o niższym wzroście. Takie hokery łatwiej jest również wsunąć pod powierzchnię blatu (jeśli oczywiście mamy ku temu warunki).

Źródło: Multiglob

Bez względu na rodzaj oparcia lub jego brak, warto wybrać hokery z regulowaną wysokością. Ułatwia to siadanie na krzesłach każdej osobie, bez względu na wzrost (polecamy, zwłaszcza, gdy w domu mieszkają dzieci).

- REKLAMA - Zewnętrzne linki