„Historia Jeziorek” – spotkanie autorskie

Rodzina Grażyny i Jerzego Gut mieszka w Jeziorkach z dziada pradziada, coś od ok. 200 lat. Nic więc dziwnego, że sprawę historii dzielnicy pani Grażyna i pan Jerzy potraktowali bardzo poważnie.

REKLAMA

W ubiegłym roku wydali drukiem swoją arcyciekawą „Historię Jeziorek”. Spotkanie autorskie poświęcone tej ciekawej książce odbyło się w miejskiej bibliotece we czwartek 16 stycznia. Z pewnością dla państwa Gut praca nad książką męcząca nie była, ba! twierdzimy, że przyniosła im samą radość.

W trakcie pracy nad książką pewnie udało się autorom dotrzeć do dawnych dokumentów, interesujących starych przedmiotów, które zobaczyły światło dzienne po wielu wielu latach. Może warto byłoby przygotować z nich choćby małą czasową ekspozycję i uchronić je przed zapomnieniem.

Na spotkaniu autorskim pojawiło się liczne grono sympatyków Jeziorek. Dzielnicę tę lubią i pewnie jest za co. Książka ukazała się własnym sumptem autorów w nakładzie 100 egzemplarzy, 10 egzemplarzy znajduje się w zbiorach biblioteki miejskiej. Zachęcamy do lektury, wynika z niej niezbicie, że Jeziorki to nad wyraz ciekawa dzielnica, a jej historia może zaskoczyć.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki