REKLAMA

Bieszczady mają bardzo rozległy teren i wiele miejsc noclegowych. Do dyspozycji turystów są domki, pokoje, hotele, apartamenty, schroniska oraz specjalne miejsca kempingowe. Jest tutaj wiele obiektów, które na pewno sprostają twoim oczekiwaniom. Najważniejszą rzeczą podczas rezerwacji noclegu jest jego lokalizacja. Jeśli decydujemy się na piesze wędrówki po górach, to warto postawić na obiekty położone blisko szlaków. Osoby interesujące się historią, architekturą i zabytkami powinny sprawdzić w których miejscowościach występują one najczęściej. Natomiast miłośników aktywnego spędzania czasu zachęcamy do wyboru miejscowości, które położone są blisko jeziora Solińskiego.

Noclegi dla turystów, którzy kochają góry

Jeśli jedziemy w Bieszczady z zamiarem chodzenia po górach, to musimy zdecydować się na obiekty położone blisko szlaków turystycznych. Najlepszym wyborem będą miejscowości takie jak Ustrzyki Górne, Brzegi Górne, Smerek, Wołosate i Muczne. Noclegi położone w tych miejscach gwarantują nam szybkie dotarcie do szlaków i przepiękne widoki z domków. W tych okolicach ciężko będzie znaleźć apartamenty, hotele i kempingi, dlatego trzeba nastawić się na wynajem pokoi bądź domków letniskowych, które są chyba najlepszym rozwiązaniem. Wyżej wymienione miejscowości mają wiele wspaniałych regionalnych restauracji. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z wędrówką górską, powinny na początku sprawdzić co zabrać ze sobą w góry oraz jaki wybrać szlak turystyczny w Bieszczadach dla początkujących. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzin tego regionu, w którym możesz odpocząć od miejskiego zgiełku i zwiedzić wiele wspaniałych tras turystycznych.

Atrakcje wodne, wypoczynek i wysoki komfort noclegu

Wybierasz się w Bieszczady z myślą o wypoczynku, wydarzeniach kulturowych oraz atrakcjach nad jeziorem? Koniecznie sprawdź noclegi w Polańczyku, Solinie, Bukowcu, Wołkowyi i Ustrzykach Dolnych. Tutaj możesz liczyć także na apartamenty, hotele i nowoczesne domki w Bieszczadach. Najpopularniejszą atrakcją w tym regionie jest oczywiście jezioro Solińskie. Możesz tutaj pływać rowerkiem wodnym, żaglówką bądź kajakiem. Dodatkowo przy niektórych brzegach są wyznaczone specjalne miejsca kąpieliskowe w okresie wakacyjnym. Po całym dniu szaleństwa możesz zdecydować się na odwiedzenie lokalnych restauracji w których nie brakuje wspaniałych regionalnych dań, wybrać się ze znajomymi na potańcówki oraz skorzystać z wydarzeń kulturowych, których latem tutaj nie brakuje. Warto również przejść się po zaporze i podziwiać przepiękne widoki z dwóch stron tamy.

Dla miłośników zabytków, architektury i historii

W Bieszczadach znajdziesz interesujące muzea, zabytkowe cerkwie oraz galerie sztuki. Najlepiej zacząć od Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego, które mieści się w Ustrzykach Dolnych. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Zobaczysz tam regionalne stroje, starodawne naczynia kuchenne oraz wiele wspaniałych starodawnych narzędzi. Następnym zabytkiem jest Cerkiew św. Michała Archanioła w Smolinku i Cerkiew Opieki Matki Bożej w Równi. W Czarnej Górnej znajdziesz też Muzeum Historii Bieszczad, a do Rabem możesz podjechać, aby zobaczyć cerkiew św. Michała. Ostatnią, ale zarazem największą atrakcją jest Sanockie Muzeum Budownictwa Ludowego. Jest to jedno z największych muzeum etnograficznych w Polsce założone po II wojnie światowej. Jak widać dla osób ceniących sobie zabytki i historię też znajdzie się wiele atrakcji. Jeśli chcesz zwiedzić je wszystkie musisz sam zdecydować, gdzie logistycznie będzie najlepiej się zatrzymać. Możesz sprawdzić noclegi w Sanoku, Ustrzykach Dolnych, Czarnej Górnej i Równi.

Podsumowanie

Każdy turysta odwiedzający Bieszczady na pewno znajdzie odpowiedni obiekt dla siebie. Warto tylko pamiętać, że noclegi w Bieszczadach trzeba rezerwować wcześniej, szczególnie jeśli jedziemy w okresie letnim. Najczęstszym wyborem wśród turystów jest domek, ponieważ mamy trochę prywatności i właściciel często zapewnia dodatkowy plac zabaw dla dzieci, darmowy parking, wifi i grilla. Jednak warto też pomyśleć o innych możliwościach np. pokojach, apartamentach oraz hotelach, których w tym obszarze nie brakuje.

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki