Dwa zdarzenia drogowe po południu

W poniedziałkowe popołudnie o wielkim pechu mogą mówić kierowcy, którzy uczestniczyli w dwóch zdarzeniach drogowych w Jaworznie. Sytuacje wystąpiły na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Na szczęście oba zdarzenia okazały się niegroźne w skutkach.

REKLAMA

Przed godziną 17:00 do awarii samochodu osobowego doszło na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Katowickiej na Osiedlu Stałym. Unieruchomiony samochód blokował jeden z pasów drogi w kierunku Mysłowic. Awarii uległ układ napędowy, a na jezdnię wylał się olej. Konieczna okazała się interwencja straży pożarnej w celu neutralizacji płynów.

Około godziny 17:00 do kolizji z udziałem autobusu PKM doszło na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej ze Szczakowską. Prawdopodobnie nieuwaga kierowcy samochodu osobowego marki Volkswagen, poruszającego się za autobusem miejskim, była przyczyną kolizji. Pojazdy ruszały ze świateł w kierunku centrum, gdy w tył autobusu uderzył następny pojazd. W autobusie byli pasażerowie. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Pojazdy zjechały do zatoczki autobusowej. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policja mogła zakończyć postępowanie, karając mandatem kierowcę samochodu osobowego na jaworznickich numerach rejestracyjnych. Apelujemy o ostrożność.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ