REKLAMA

Moda na ekologię trwa w najlepsze! W trosce o planetę zmieniamy nie tylko nasze codzienne nawyki (sortujemy odpady, używamy toreb wielorazowego użytku, wybieramy rower zamiast jazdy samochodem itp.), ta tendencja jest widoczna również w projektowaniu naszych domów, gdzie coraz częściej sięgamy po projekty domów drewnianych drewniane konstrukcje. Jakie czynniki determinują naszą decyzje o budowie domu z drewna i co składa się na jego wyjątkowy klimat?

 

Drewno jako materiał odnawialny świetnie sprawdza się w formie naturalnego budulca. Charakteryzuje się niezwykłą trwałością, a także wyglądem, który przyciągnie uwagę nie tylko miłośników rustykalnego klimatu. To również rozwiązanie, które będzie dobre nie tylko dla naszej planety! O zdrowotnych właściwościach drewna mówi się bowiem nie od dziś. Sprawdź, dlaczego warto ulec jego niepowtarzalnemu urokowi.

Zdrowie jest najważniejsze

Domy drewniane poza atrakcyjną prezencją, są korzystną alternatywą dla naszego zdrowia. Drewno posiada zdolność do regulacji poziomu wilgoci, przez co tworzy swój naturalny mikroklimat. Ten aspekt jest dla człowieka szczególnie istotny ponieważ, nie bez powodu mówi się, że mieszkańcy domów drewna żyją statystycznie dłużej niż Ci, którzy wybrali murowane konstrukcje.

Możemy być również pewni, że latem będzie panował w nim przyjemny chłód, a zimą szybko nagrzejemy we wnętrzu ciepłem kominka bądź centralnym ogrzewaniem. Jest to niewątpliwie istotny atut, który przemawia na korzyść drewnianych posesji. Nie ogranicza nas również okrojona oferta produktowa! Obecnie na rynku jest dostępne wiele gotowych projektów domów drewnianych, wśród nich coraz większą popularnością cieszą się projekty domów szkieletowych, a świadomość na temat drewna i jego walorów wzrasta, przez co znalezienie fachowców nie musi być zadaniem trudnym do wykonania.

Rustykalny klimat

Co jeszcze sprawia, ze tak chętnie sięgamy po domy wykonane w technologii drewnianej?  Kiedy już będziemy mogli wprowadzić się do nowego miejsca i rozpocząć aranżacje jego wnętrza, drewno zdecydowanie ułatwi nam ten czasochłonny proces.  Z łatwością nadamy pomieszczeniom określonego charakteru, jednak to rustykalność i minimalizm najlepiej podkreśli wyjątkowy wygląd drewna. Boazeria na ścianach wraca do łask, dzięki czemu budując dom mamy gwarancję najnowszych trendów. Dobre domy – stonowane barwy i umiarkowanie w dekoracyjnych elementach będą największą ozdobą, która podniesie klasę naszego domu!

Dom na lata

Dom wykonany z drewna to ponadto szereg możliwości projektowych. Z powodzeniem odnajdzie się w roli domku letniskowego nad jeziorem, okazałą rezydencją w środku miasta czy jako góralska chatka. Nie ma znaczenia bowiem w jakim miejscu i jakiej wielkości będzie nasza nieruchomość, w każdym przypadku spełni swoje zadanie, a przy tym zapewni atrakcyjny wygląd reszcie otoczenia w jakim się znajdzie. Ciekawym usupełnieniem otoczenia wokół domu może być altanka ogrodowa.

To również rozwiązanie, które będzie z nami do końca życia, a nawet i dłużej! Drewno jest trwałe i solidne, a odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami potrafi przetrwać dekady. Jeśli po zakończeniu prac budowlanych stwierdzisz, że przyda Ci się dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, dzięki drewnianej konstrukcji będzie je można z łatwością dobudować. Drewno jest równiez doskonałym materiałem na realizacjię inwestycji typu – projekty stajni lub innych budynków gospodarczych wolnostojących na działce. 

 

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Domy drewniane są modne i eko 🙂 Stolarnie mają sporo roboty przez to 🙂 Mój brat jest stolarzem i kupił nowe urządzenia z maszynydodrewna by robota szła szybciej. Jak przyjdzie wiosna to wszyscy ruszą z budowaniem domów to będzie miał ręce pełne roboty.