REKLAMA

Wydaje się nam oczywisty fakt, że kiedy odkręcamy kran w naszym domu, leci z niego woda. Stoi jednak za tym skomplikowany system instalacji sanitarnej, która umożliwia przepływ wody. Montaż systemu wodno-kanalizacyjnego to prawdopodobnie najważniejszy element przy budowie i wykańczaniu domu. Należy dokładnie przemyśleć plan jego rozkładu, określenie możliwie najbliższych odległości pomiędzy punktami doprowadzania i odprowadzania, zadbać o odpowiednie kąty czy rozplanować położenie między pozostałymi instalacjami. Istotnym aspektem są też oczywiście materiały i ich najwyższa jakość. Zatrudnienie fachowca, który dobrze się na tym zna i wybierze właściwe elementy jest kluczowe, a ich oferta jest ogromna: trójnik redukcyjny do instalacji ciepłej i zimnej wody, kolanko skręcane, złączka skręcana czy rury wielowarstwowe. Najczęściej wykorzystywana w domach jest instalacja wodna w systemie trójnikowym, w którym rury biegną od pionów i woda jest rozprowadzona do określonych urządzeń. Warto również pomyśleć o dodatkowych akcesoriach, takich jak filtry do wody czy o domowej stacji uzdatniania wody.

Instalacje sanitarne – szkielet każdego domu

Instalacje sanitarne w domu można porównać do naczyń i tkanek w ciele człowieka. Są umieszczone na zewnątrz i wewnątrz budynku, zaopatrując budynek w niezbędne mu do właściwego funkcjonowania „substancje odżywcze” – wodę, gaz czy prąd. Odprowadzają też zbędne produkty „przemiany materii”, czyli zużytą wodę. Pośród instalacji sanitarnych wyróżniamy:

  • instalacje chłodnicze
  • instalacje grzewcze
  • instalacje wodno-kanalizacyjne
  • instalacje gazowe.

Każda instalacja ma odrębne zadania i właściwości, wobec czego używane są różnorodne materiały: miedź, stal czy tworzywo sztuczne – np. w rurach.

Filtry do wody i stacje uzdatniania wody, czyli akcesoria zdrowia

Często słyszy się o różnych zanieczyszczeniach rzek, awariach elektrowni czy antybiotykach obecnych w wodzie. Powinniśmy móc bez obaw korzystać z wody z kranu, jednak nie możemy być pewni jej nieskazitelności. Aby zachować zdrowie i być pewnym, że nasza woda jest bezpieczna i czysta, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria dodatkowe. Firma USTM specjalizuje się w produktach ulepszających właściwości wody pitnej w domu, głównie filtrach do wody. W jej ofercie możemy znaleźć m.in.:

  • zmiękczacze wody – zacznij od zakupu testów do wody czy phmetru i zobacz, czy dotyczy się problem twardej wody – jeśli tak, kupno zmiękczacza wody może być niezbędne; twarda woda może spowodować wiele szkód w domu – tworzący się przez nią kamień kotłowy zwiększa zużycie energii, skraca żywotność sprzętów AGD a także wysusza skórę i niszczy tkaniny. Jednorazowa inwestycja w zmiękczacze wody to długotrwałe obniżenie rachunków!
  • stacje uzdatniania wody – możemy być nieświadomi, jak wiele czynników może zepsuć zdatność wody; jednym z nich jest obecność żelaza w wodzie, z czym wiążą się plamy czy rdzawe zacieki – naszą odpowiedzią są odżelaziacze USTM, które napowietrzają wodę i wytrącają żelazo w niej zawarte; bardziej rozbudowaną opcją stacji uzdatniania wody jest odżelaziaczo-odmanganiacz dodatkowo usuwający mangan

Centralne odkurzacze – innowacyjna forma walki z kurzem

Czy na myśl o ciągnięciu za sobą odkurzacza po całym domu odechciewa Ci się sprzątać? Denerwuje Cię hałas tradycyjnego odkurzacza i unoszący się mimo wszystko kurz? Odkurzacz centralny to rozwiązanie dla Ciebie! Należy jednak pomyśleć o nim podczas remontu czy budowy domu, bo jego system rur PCV jest ukryty w murach! Odkurzacz centralny montowany jest w pomieszczeniach gospodarczych, a jego odprowadzenia umieszczone są w domu w postaci gniazd ssących. Ich zaletą jest odprowadzanie pyłów i kurzu od razu na zewnątrz budynku, co będzie miało szczególne znaczenie dla alergików. Co więcej, centralne odkurzacze posiadają podwójny system filtracji i pracują niezwykle cicho. Sprawdź pełną ofertę odkurzaczy centralnych USTM i wypróbuj już dziś!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ