REKLAMA

Kompletowanie akcesoriów do wyposażenia domu bywa długie i bardzo trudne. Dotyczy to szczególnie newralgicznych pomieszczeń, takich jak na przykład łazienka. Pytanie o to, jakie lampy do łazienki wybrać jest bardzo trudne, gdyż należy uwzględnić wiele czynników, które dotyczą różnych kwestii. Nie ulega wątpliwości, że podczas wybierania elementów oświetlenia nie należy kierować się jedynie walorami estetycznymi, a należy też uwzględnić kwestie praktyczne. W dłuższej perspektywie znacząco ułatwi to codzienne funkcjonowanie i korzystanie z tego pomieszczenia, które przede wszystkim powinno być funkcjonalne i wygodne. Kupując oświetlenie łazienkowe najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem, będzie skupienie się na ofercie producentów, którzy konkretne modele dedykują właśnie temu pomieszczeniu, tak jak na przykład lampy Shilo. Sprawi to, że łatwiej będzie uniknąć nieprawidłowego dobrania lampy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lamp do łazienki?

Kupując oświetlenie łazienkowe, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na konstrukcję lampy. Tego typu pomieszczenie charakteryzuje się dużą wilgotnością, co sprawia, że niektóre modele lamp kompletnie się nie nadają do zamontowania w łazience. Dotyczy to modeli, które nie są w stanie zapewnić odpowiedniej szczelności, która jest niezbędna do tego, by lampa nie parowała od środka lub nawet nie stanowiła zagrożenia w postaci możliwości zrobienia zwarcia. Lampy dedykowane do łazienek są tak skonstruowane, aby nie dopuszczać do takich problemów. Najważniejsza jest kwestia parowania lampy od środka, co jest bardzo uciążliwe, gdyż często wymaga rozkręcania lampy i wietrzenia lub wycierania jej. Dedykowane do łazienek designerskie lampy Shilo pozwalają na uniknięcie tego problemu.

Rodzaj lampy, a oświetlenie łazienki

Kolejną kwestią jest dobór odpowiedniej intensywności naświetlenia. W dużej mierze jest to zależne od użytych żarówek, ale podczas zakupu samej lampy, należy też sprawdzić, jaki rodzaj żarówek można do niej użyć. Codzienne funkcjonowanie będzie o wiele wygodniejsze, gdy zastosuje się jasne żarówki o dużej mocy, które będą mogły dobrze oświetlić łazienkę, w czym, budowa lampy nie powinna przeszkadzać. Dlatego też, walory estetyczne lampy nie powinny być brane pod uwagę w pierwszej kolejności, a można się a na nich skupić dopiero gdy uzna się, że dana lampa jest w pełni funkcjonalna. Ponadto do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia tego, czy daną lampę będzie się dało zamontować tak, by oświetlała newralgiczne miejsca w łazience. Należy je wybrać w taki sposób, by można było je zamontować w miejscu, które umożliwi dobre oświetlenie lustra, co jest bardzo istotne w kontekście praktycznym. Warto więc unikać lamp, które można zamontować jedynie w taki sposób, że światło będzie zasłaniane przez osobę stojącą przed lustrem. Najbardziej praktyczne w tym kontekście wydają się lampy sufitowe, które są w stanie równomiernie naświetlić każdy fragment łazienki. Są to podstawowe zasady dotyczące tego, jakie lampy do łazienki wybrać.

undefined

- REKLAMA - Zewnętrzne linki