Borys Budka zdobył 78,77 proc. głosów w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej; Tomasz Siemoniak – 11,18 proc.; Bogdan Zdrojewski – 7,57 proc.; Bartłomiej Sienkiewicz – 2,48 proc. – poinformowała Krajowa Komisja Wyborcza PO. Frekwencja wyniosła 76,4 proc.

REKLAMA

Jak podaje Krajowa Komisja Wyborcza PO, udział w wyborach wzięło 8 266 osób na 10 816 uprawnionych co stanowi 76,4 proc. Borys Budka otrzymał 6 481 głosów, co daje 78,77 proc., Tomasz Siemoniak – 11,18 proc.; Bogdan Zdrojewski – 7,57 proc.; Bartłomiej Sienkiewicz – 2,48 proc.

– Chcę zapewnić, że ten bardzo mocny mandat stanowi dla mnie wielkie wyróżnienie, ale również wyzwanie. Właśnie dlatego będę budował Platformę Obywatelską jako dobrą drużynę. Na naszym pokładzie znajdzie się miejsce dla każdego, kto będzie chciał wspólnie działać – powiedział Borys Budka, który w sobotnich (25.01) wyborach w PO został wybrany na nowego szefa partii. Jak zapewniał, celem jego rządów w PO ma być to, żeby w centrum uwagi znowu znalazł się człowiek.

– Chcemy, by do władzy wrócili ludzie uczciwi. By uczciwość, kompetencje i przede wszystkim szacunek dla drugiego człowieka były podstawą działania dla wszystkich w polityce – zapewniał Budka.

Wyniki powyższe zostały ustalone na podstawie przesyłanych pocztą e-mail skanów zbiorczych protokołów Regionalnych Komisji Wyborczych. Oficjalne wyniki zostaną podane do wiadomości po wpłynięciu do Krajowej Komisji Wyborczej oryginałów protokołów z wszystkich 190 Powiatowych Komisji Wyborczych w Polsce.

źródło: platforma.org

- REKLAMA - Zewnętrzne linki