Bartosz Smolarczyk z Medalem za Ofiarność i Odwagę od Prezydenta RP

Ludzie toną w ciszy. W opinii wielu osób ciężko jest odróżnić topielca od osoby bawiącej się w wodzie. Podobnie było w lipcu 2018 roku w nadmorskich Łazach. Wysokie fale, mocny wiatr i powiewające czerwone flagi, informujące o zakazie kąpieli.

REKLAMA

Pomimo tego, wielu śmiałków wchodziło do wody i usiłowało pływać wśród wysokich fal, walcząc przy tym z mocnym prądem wstecznym. Efekt? Kilka osób znalazło się w sporej odległości od brzegu. Bez sił i szans na samodzielny powrót do brzegu.

Szczęśliwie dla nieodpowiedzialnych pływaków w tym samym czasie na plaży był pan Bartosz Smolarczyk. Jaworznicki Strażak w stopniu starszego kapitana i dowódca I zmiany w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Narażając własne życie, pan Bartosz uratował topiącego się w morzu nastolatka. Niedługo później za ten czyn nominowany został do Nagrody Anody. 8 stycznia pan Bartosz odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy specjalne odznaczenie – medal za ofiarność i odwagę.

Jak komentuje samo odznaczenie i spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą jaworznicki bohater? W typowy dla siebie sposób i z zachowaniem typowej dla siebie skromności.

Strażakiem jest się bez przerwy, 24 godziny na dobę i przez 365 dni w roku, również w czasie urlopu. Dzięki bohaterskiej i profesjonalnej postawie pana Bartosza, czyjeś życie zostało ocalone.

zobacz też: 

Rycerz Floriana

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki