REKLAMA

 

„Tak wygląda powietrze 0 7:32 na Dąbrowie Narodowej. Z roku na rok wyniki biją rekordy. Przecież Ci ‘śmieciami palący’ nas pozabijają z uśmiechem na twarzy!”

To pierwsze słowa wiadomości, jaką otrzymaliśmy od naszego czytelnika, mieszkańca Dąbrowy Narodowej.

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy widać zapis z aplikacji mobilnej, informującej o stanie powietrza.

Z informacji wynika, że jakoś powietrza była co najmniej zła, jeśli nie tragiczna. Problem jakości powietrza w Jaworznie jest o tyle istotny, że informacje o znacznie przekroczonych jego normach.

 

zobacz też: 

Ranking najbardziej zanieczyszczonych miast – Jaworzno w europejskiej czołówce

 

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

5 KOMENTARZE

  1. Ja myślę, że smród i dym wydobywający się z kominów spowodowany jest raczej złej jakości węgla tzw ekogroszków, które z eko mają raczej niewiele wspólnego. Chyba tylko nazwę.
    Dawniej ludzie jeszcze więcej palili normalnym węglem a i śmieciami też i nie było takiego syfu w powietrzu.
    Inna sprawa, że nie było takich urządzeń pomiarowych i aplikacji, żeby to monitorować więc nie było problemu.
    W Krakowie jest zakaz palenia w piecach a smog też jest zarąbisty i tak naprawdę niewiele się zmniejszył więc ten syf raczej nie od palenia w piecach jest w powietrzu.

  2. A ja dalej myślę co myślę. Jeżdżę czasem wieczorami po dzielnicach domków jednorodzinnych i zapach jest inny niż za dnia. Wystarczy spojrzeć do pojemników na odpadki przed zbiórką. Jeżeli popiół przeważa to dom jest bardzo ekologiczny i śmieci nie wytwarza.

  3. pomiary tym sprzętem nie są wiarygodne , pseudo sprzęt nie ma akceptacji odpowiednich instytucji co stanowi że nie posiada atestu i nigdy go nie będzie miał , Eco sprzęt i artykuły siejące zamęt , największe zagorzenia niosą MEDIA