REKLAMA

Zastanawiasz się, jak zadbać o swoje zdrowie, aby cieszyć się dobrą kondycją i szczupłą sylwetką przez cały czas? Podstawą jest dobrze zbilansowana dieta i wysiłek fizyczny, ale okazuje się, że pomocne mogą okazać się również nowoczesne gadżety. Jakie? Informacje na ten temat znajdują się poniżej.

Krokomierz

Krokomierz to niewielki sprzęt pozwalający na kontrolowanie ilości kroków wykonywanych każdego dnia. Przydaje się on w szczególności osobom, które dopiero planują zmianę dotychczasowego trybu życia i chcą być bardziej aktywne fizycznie. Mówi się, że nawet 15-minutowe, codzienne spacery mogą znacząco wpływać na poprawę samopoczucia i kondycji zdrowotnej. Jednak czasami trudno jest znaleźć motywację, aby wyjść z domu. Za sprawą krokomierza jest to nieco łatwiejsze, gdyż coraz częściej takie urządzenia same alarmują o tym, że nie zdążyliśmy wykonać odpowiedniej ilości kroków i zbyt dużo czasu spędziliśmy na kanapie. Monitorowanie własnych postępów zachęca do coraz dłuższego spacerowania, możemy też kontrolować pokonany dystans oraz ilość spalonych kalorii. Ponadto możemy nakłonić do zakupu sprzętu całą swoją rodzinę lub przyjaciół i wzajemnie motywować się do walki o lepsze zdrowie.

Smartband

Smartband, czyli elektroniczna opaska sportowa, ma wiele ciekawych funkcji. Może ona z powodzeniem zastąpić zwykły krokomierz, sprawdza się też jako pulsometr, monitor snu i licznik spalonych kalorii. To małe urządzenie zakładane na nadgarstku jest też modnym dodatkiem do stylizacji, z pewnością nie będzie nam przeszkadzać w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Wielu posiadaczy smartbandów przyznaje, że to właśnie za sprawą nowego sprzętu zaczęli chętniej i częściej ćwiczyć. Nie są to bardzo drogie urządzenia, dlatego każdy z nas może sobie pozwolić na ich zakup. Smartbandy zwykle nie wymagają częstego podłączania do ładowarki. Pozwalają one na zapisywanie podstawowych parametrów treningu i śledzenie swoich postępów, jak również ćwiczenie z odpowiednią intensywnością (co pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów). Funkcja monitorowania snu daje możliwość przekonania się, czy śpimy tak długo, jak wymaga tego nasz organizm, co także ma istotny wpływ na zdrowie. Cenne porady o tym, jak znaleźć odpowiedni dla siebie smartband, znajdują się na stronie Radar Technologiczny. Pod tym adresem umieszczono ranking prezentujący sprzęty, które zebrały najwięcej pozytywnych komentarzy kupujących i zostały docenione nie tylko ze względu na praktyczność, ale też łatwość obsługi czy komfort użytkowania.

Okulary do zasypiania

Jak podkreślają specjaliści, aby organizm mógł się zregenerować, powinniśmy spać 7 – 8 godzin dziennie. Czasami o tym zapominamy i spędzamy w łóżku mniej czasu, tłumacząc się np. nadmiarem obowiązków. Poza tym coraz więcej osób ma problem z szybkim zaśnięciem, co może wynikać z nadużywania smartfonów, oglądania telewizji tuż przed snem oraz nadmiernym stresem. Z tego powodu na rynku pojawiły się specjalne okulary do zasypiania, które mają pomóc w odprężeniu się i wyciszeniu umysłu. Po ich założeniu możemy zauważyć kilka niebieskich, stopniowo przygasających punktów świetlnych. Skupienie się na nich pozwala zapomnieć o codziennych problemach i można szybciej wejść w pierwszą fazę snu.

Czujniki zapobiegające garbieniu się

Osoby mające problem z nadmiernym garbieniem się i wadami postawy z pewnością zainteresują nowoczesne sensory, które przykleja się do skóry na plecach. W sytuacji, gdy wykryją one nieprawidłowe ułożenie ciała, na smartfonie zobaczymy informujące o tym powiadomienie, poczujemy też delikatne wibracje. Pamiętajmy, że skutki ciągłego garbienia się mogą być poważne, a należą do nich: ciągły ból pleców, nadwaga i migrena.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki