Jaworznianin prosi o pomoc w codziennym funkcjonowaniu i walce o życie. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy!

REKLAMA

Pan Jurek od 8 lat zmaga się z niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobą, jaką jest samoistne włóknienie płuc. Jedyną szansą na ratunek jest przeszczep płuca, jednak z racji rzadkiej grupy krwi 0, ma tylko 30% szans na wykonanie operacji.

Pojawiła się jednak szansa na ratunek. W fundacji Eurotransplant, do której Polska nie należy, jest większa szansa na wykonanie przeszczepu. Niestety koszt operacji i rehabilitacji to kwota 800 000 zł.

Rodzina pana Jurka prosi ludzi dobrej woli o pomoc.

Przez ostatnie pół roku choroba pana Jurka bardzo się nasiliła i niebawem będzie zbyt słaby, aby przejść tak poważną operację, jaką jest przeszczep. Na obecną chwilę stale korzysta z koncentratora tlenu, a czynności takie jak wyjście po schodach, przejście kilku metrów, dłuższe mówienie, czy nawet zwykła kąpiel stają się ponad jego siły.

Po zdiagnozowaniu choroby pan Jurek uczestniczył w szeregu różnych testów leków. Na obecną chwilę jedynie lek o nazwie Esbiriet przyczynia się do spowolnienia choroby.

Nie bądźmy obojętni i pomóżmy. Każda nawet najmniejsza kwota może pomóc Panu Jurkowi, który każdego dnia walczy o oddech.

Zbiórkę na leczenie pana Jurka można wesprzeć TUTAJ

Aby pomóc można również przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego wpisując KRS: 0000270809, CEL SZCZEGÓŁOWY: Mrożek, 11665.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki