Do wypadku z udziałem pociągu, w którym poszkodowanych zostało sześć osób, doszło w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie. Wydarzenie miało miejsce wczoraj, 6 grudnia, przed godziną 14.

REKLAMA

Co dokładnie miało miejsce w Zakładzie Górniczym Sobieski? Na ostatni wagon stojącego na torach pociągu osobowego najechała lokomotywa elektryczna. Poszkodowanych zostało sześć osób, wszyscy zostali przewiezieni do szpitala, skąd po przebadaniu zostali wypisani.

Obecnie nie wiadomo, co było przyczyną wjechania lokomotywy w stojący pociąg.

 

Poniżej zamieszczamy oficjalną informację Taurona Wydobycie na temat wypadku:

– Wczoraj tj. 6 grudnia około godziny 1330 sześciu pracowników ZG Sobieski w Jaworznie odniosło lekkie obrażenia w wyniku wypadku, jaki miał miejsce podczas transportu załogi podziemnym przewozem lokomotywowym.

Wypadek miał miejsce 500 metrów pod ziemią w Przekopie Byczyna w rejonie Piłsudski.

Wstępne ustalenia wskazują, że do wypadku doszło w czasie transportu załogi przewozem lokomotywowym, na skutek uderzenia w stojący na dworcu skład pociągu osobowego, przez nadjeżdżającą lokomotywę elektryczną.

Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia i wyjeździe na powierzchnię, poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Jaworznie.

Po przeprowadzeniu niezbędnych badań wszyscy zostali wypisani z placówki medycznej.

O wypadku powiadomiono Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach, Państwową Inspekcję Pracy w Katowicach i Prokuraturę Rejonową w Jaworznie.

Okoliczności wypadku bada powołany przez pracodawcę zespół powypadkowy – powiedział Daniel Iwan z Zespołu Strategii i Konsultacji Taurona Wydobycie.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki