Urząd Miejski w Jaworznie niedawno wydał komiks, którego bohaterem jest chomik europejski – przedstawiciel będącego pod ochroną gatunku zamieszkującego Jaworzno. W książeczce dzielny chomik i jego towarzysze walczą ze smogiem, symbolizowanym przez… Czarną owcę z Sosnowca. Nie wszystkim takie podejście do tematu się spodobało.

REKLAMA

Interweniował m.in. były poseł Paweł Bańkowski, pisząc: “Czarna owca z Sosnowca jako symbol smogu w komiksie przekazanym przez władze Miasto Jaworzno przedszkolakom! To na pewno nie jest dobry sposób na walkę ze smogiem, za to niepotrzebny sposób na budowanie barier pomiędzy mieszkańcami naszego miasta a mieszkańcami Sosnowca 😕. Dla przypomnienia władze Jaworzna od wielu lat proponują swoim mieszkańcom dotacje na wymianę pieca w kwocie 3000 zł, zaś władze Sosnowca na poziomie 8000 zł.

Sprawę poważnie potraktował Urząd Miejski w Jaworznie, wydając oświadczenie o następującej treści: “Komiks dla dzieci o dzielnym chomiku europejskim zamieszkującym Jaworzno i walczącym ze smogiem, nie miał zamiaru wzbudzać animozji pomiędzy sąsiadującymi miastami. Celem tej publikacji jest walka o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Oczywiście na przyszłość lepiej przypilnujemy autorów publikacji.
A może zrobimy dla dzieci wspólny komiks w szczytnym celu z bohaterem z Miasto Jaworzno i Sosnowiec łączy? 🙂”.

Czy sosnowiczanie mają prawo czuć się oburzeni?

foto: Paweł Bańkowski, UM Jaworzno

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ