Rutynowa kontrola Krajowej Administracji Skarbowej w chińskim centrum handlowym SCC Jaworzno wykazała liczne nieprawidłowości. W sklepie sprzedawano m.in. towar z podrobionymi znakami handlowymi.

REKLAMA

– Działania prowadzone przez śląską KAS w SCC Jaworzno należy zaliczyć do rutynowych kontroli. W trakcie takich kontroli sprawdzane jest przede wszystkim wywiązywanie się podmiotów prowadzących działalność gospodarczą z obowiązków podatkowych. Działania KAS w zakresie kontroli rynku skierowane są m. in. na wspieranie uczciwej konkurencji i zapewnienie bezpieczeństwa importowanych towarów, które przeznaczone są do sprzedaży.

W SCC Jaworzno podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili m.in. zabawki, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie naruszenia praw własności przemysłowej.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem i za ten czyn, zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane. Co więcej badania laboratoryjne często potwierdzają, że takie towary mogą zawierać w swym składzie niedozwolone, czy nawet zagrażające zdrowiu substancje chemiczne – powiedziała Grażyna Kmiecik z Krajowej Administracji Skarbowej.

To nie pierwsza kontrola, która wykazuje handel podrobionymi towarami w SCC Jaworzno. Podobny rezultat miała inspekcja sprzed 2 lat.

Podróbki u Chińczyków w Jaworznie

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ