REKLAMA

Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Chrzanowskiego Andrzeja Urygi i brało w nim udział sześć drużyn z trzech województw – śląskiego, małopolskiego i łódzkiego. Po rywalizacji “każdy z każdym” SALOS Jaworzno uplasował się na pierwszej pozycji przed Manhattanem Trzebinia i Sarmacją Będzin Oldboy. W barwach Salosu tego dnia zagrali: Łukasz Sabal, Michał Sojka, Łukasz Koniorczyk, Radosław Karaczyn, Zbigniew Urbaniak, Krzysztof Bartyzel, Marcin Sikorski oraz Wenancjusz Ples i kierownik drużyny Krzysztof Kuska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Bartyzel, a wyróżnienie otrzymał Łukasz Koniorczyk.

Oto krótka relacja z turnieju:

Drużyna Salosu w pierwszym meczu po szybko zdobytych bramkach pokonała ekipę Dan Cake 2:0.  W drugim meczu z twardo grającymi zawodnikami RKS Radomsko również wyszli na prowadzenie jednak po kontrowersyjnym rzucie karnym przeciwnicy doprowadzili do remisu i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Kolejny mecz to wysokie zwycięstwo Salosu nad Hattrick Łączany (10:0). Krzysiek Bartyzel zdobył 5 bramek w tym meczu. Dwa ostatnie mecze miały zdecydować o kolejności na podium, ponieważ Salosowi zostały drużyny Sarmacji Będzin oraz gospodarza turnieju Manhattan Trzebinia, które również nie przegrały do tej pory w turnieju. Najpierw mecz z Sarmacją, której bramki strzeże dobrze znany z drużyny grającej w JLS SALOS bramkarz – Sergiusz Palion. Nie jest on jednak w stanie powstrzymać dobrze dysponowanych tego dnia Krzyśka, Łukasza i Radka, którzy zdobywają bramki dla Salosu. Sarmacja odpowiada tylko dwa razy i ostatecznie Salos wygrywa 3:2. W ostatnim meczu turnieju Salos zmierzył się z gospodarzem, który miał taką samą liczbę punktów na koncie. Drużynę z Jaworzna na prowadzenie wyprowadza kapitan drużyny Marcin Sikorski – lobując bramkarza Trzebinian. Gospodarze po tej bramce ruszyli do odrabiania strat i udało im się to na 5 min przed zakończeniem meczu, jednak jeden z kolejnych kontrataków daje Salosowi prowadzenie, akcję przeprowadza Krzysiek Bartyzel a do pustej bramki strzela Marcin Sikorski. Końcowy wynik 2:1 daje ostateczne zwycięstwo w turnieju Oldbojów Salosu.

Końcowa klasyfikacja:

1 . Salos Jaworzno 13 pkt
2 . Manhattan Trzebinia 10 pkt
3 . Sarmacja Będzin Oldboy 10 pkt
4 . RKS Oldboy Radomsko 7 pkt
5 . Dan Cake 3 pkt
6 . Hattrick Łączany 0 pkt

Wyniki:

Manhattan – Hattrick 4-0 Dan Cake – Salos 0-2 Radomsko – Sarmacja 1-2 Manhattan – Dan Cake 4-2 Hattrick – Sarmacja1-6 Radomsko – Salos 1-1 Manhattan – Sarmacja 1-1 Radomsko – Dan Cake 3-1 Hattrick – Salos 0-10 Manhattan – Radomsko 4-1 Sarmacja – Salos 2-3 Hattrick – Dan Cake 1-3 Manhattan – Salos 1-2 Radomsko – Hattrick 5-1 Sarmacja – Dan Cake 3-0

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ