REKLAMA

Zastanawiasz się, jak ozdobić wnętrze i nadać mu ciekawego charakteru? A może chcesz ustalić motyw przewodni mieszkania i szukasz dekoracji, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach? Przedstawimy kilka sposobów na wykorzystanie najpopularniejszych rozmiarów ramek, dzięki którym wnętrza będą niebanalną ozdobą i ciekawym sposobem jego dekoracji.

Najpopularniejsze ramki do Twojego mieszkania! Wybierz je z nami.

Stając przed wyborem dekoracji mieszkania lub domu, zastanów się, jakie rodzaj ramek chcesz wybrać. Czy wolisz klasyczne, drewniane ramki, kolorowe aluminiowe, ramy z tworzywa a może cenisz surowe i jednocześnie delikatne antyramy? Ramka stanowi klamrę dla zdjęcia, więc dokonaj takiego wyboru, by z przyjemnością na nie patrzeć. Zdecyduj się także, czy chcesz eksponować ramki na ścianie, półce, komodzie czy ustawić na podłodze? Sposób ustawienia ram pozwoli Ci dokonać wyboru. Drewniana ramka 30 × 30 cm nie będzie dobrze widoczna, jeśli ustawisz ją na podłodze – ale za to doskonale sprawdzi się w stawieniu na półce czy komodzie.

Panoramiczne zdjęcia w pięknej ramie

Jeśli marzysz o dużej, wyraźnej ozdobie ściany, antyrama 120 × 90 cm będzie idealnym rozwiązaniem. W takiej ramie wspaniale prezentują się zdjęcia panoramiczne, pejzaże oraz zdjęcia wykonane dronem. Duża antyrama, dzięki funkcjonalnym haczykom pozwalającym na umieszczenie jej na ścianie w poziomie lub pionie, daje więcej możliwości wielokrotnego wykorzystania. W takiej ramie można także wyeksponować 3 zdjęcia – różne sekwencje lub pasujące do siebie motywy. Jeśli planujesz zamknąć w ramie na przykład plakat filmowy, antyrama sprawdzi się do tego idealnie. Możesz wybrać klasyczną antyramę ze szkła lub jej lżejszego odpowiednika – plexi. W ten sposób cały obraz staje się lżejszy, a jeśli istnieje ryzyko, że może on ulec zrzuceniu ze ściany – nie trzeba obawiać się o niebezpieczne odłamki szkła. Z tego powodu, jeśli chcesz ozdobić bajkowymi obrazami sypialnię dzieci, warto zdecydować się na lekkie antyramy 120 × 90 cm z plexi.

Kwadrat zawsze w modzie

Jednymi z najczęściej wybieranych ramek są te, które mają kształt kwadratów. Symetryczne, zgrabne ramki pasują do większości stylów wnętrz. Ich najpopularniejsze rozmiary to ramka 30 × 30 cm lub ramka 40 × 40 cm. Wspaniale będą wyglądać ustawione pojedynczo, parami lub w grupie. Ciekawym sposobem na wykorzystanie takich ramek jest pomieszanie ich wielkości – przy takim układzie ważne jest znalezienie wspólnego elementu zdjęć lub obrazków. Ramki przedstawiać wtedy będą ścienną historię, na przykład wyjazd na urlop, pierwszy rok z życia dziecka lub historię miłości zakochanej pary. Kwadratowe ramki to także ciekawy pomysł na wyeksponowanie biletów z dalekich podróży lub karnetów wstępu do wyjątkowych miejsc. Klasyczna ramka 30 x 30 cm to także ciekawy pomysł na eksponowanie galerii prac w studiach fryzjerskich i gabinetach stylizacji paznokci. Sukcesywnie dowieszane kwadraciki budują portfolio i stanowią ciekawą ozdobę wnętrza.

Ponadczasowe ramki

Jeśli wystrój Twojego wnętrza jest klasyczny, minimalistyczny lub wręcz elegancki – zdecyduj się na ramki o wymiarach 60 × 90 cm lub 40 × 50 cm. W takiej ramce dobrze wyglądać będą zarówno grafiki, obrazy jak i zdjęcia. Możesz bawić się kolorem ramki, jej szerokością i wykończeniem – bez obawy o zaburzenie proporcji. W ramę 40 × 50 cm możesz zamknąć także swoje dyplomy i certyfikaty, co będzie subtelnym podkreśleniem Twoich kompetencji w biurze. W większe ramki, jak na przykład 60 × 90 cm można zamykać pierwsze obrazki dzieci lub wykonane przez nie laurki.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki