Joanna Witosińska trenuje jazdę konną — sportową od 10 lat. Bierze udział w krajowych i międzynarodowych zawodach WKKW. Wszechstronny konkurs konia wierzchowego, w którym uczestniczy jaworznianka, składa się z trzech konkurencji: ujeżdżenia, skoków przez przeszkody i próby terenowej.

REKLAMA

Joanna Witosińska obecnie jest zawodniczką Klubu Sportowego Hipodrom Five Oaks prowadzonego przez trenera Roberta Skrzypczaka. Z uwagi na przygotowania do matury zawody jeździeckie w sezonie 2019 rozpoczęła później. Brała udział m.in. w Zawodach Krajowych w Walewicach w dniach 13 – 14 lipca 2019 r. w konkursie CNC 2*. Był to zarówno Joanny, jak i wierzchowca Nimbusa pierwszy start w klasie CNC2*. Po dobrym czworoboku, przyzwoitych skokach i trudnym technicznie Crossie uplasowali się na 4 pozycji w konkursie.
Amazonka brała również udział wraz z koniem Nimbusem w dniach 23 – 25 08. 2019 r. w swoich pierwszych Zawodach Międzynarodowych – Facimiech Horse Trials, gdzie pokonując — jak dotąd — najtrudniejszy kros w swoim życiu, bez błędów na przeszkodach zajęli 8 miejsce — co jest niezmiernie budujące dla tej pary. Kolejne zawody to WKKW w dniach 13 – 15. 09. 20019 r. w Mosznej, tam startowała na trzech koniach. Dwa spośród nich zostały udostępnione przez prywatnych właścicieli z Grojca. Zawody były bardzo udane, gdyż oprócz tego, że wszystkie konie ukończyły zawody — to zajęły bardzo dobre lokaty. Z dwoma z nich — Adelą oraz Arsenem rywalizowała w konkursie klasy CNC L, debiutując jednocześnie jako para z każdym z osobna. Razem z Nimbusem startowała w CNC 2*, zajmując bardzo dobrą 6 lokatę. Z kolei w konkursie CNC L na koniu Arsen zajęła 11 miejsce, natomiast na klaczy Adela świetnie pokonany cross oraz czysty parkur pozwolił utrzymać pozycję lidera i razem z Adelą zająć 1 miejsce w konkursie.
Gratulujemy Joannie sukcesów w sezonie jeździeckim 2019 i życzymy kolejnych osiągnięć.

oprac. red.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki