REKLAMA

Chrapanie to niezwykle uciążliwa dolegliwość, nie tylko dla samej osoby chrapiącej, ale również dla jej najbliższych. Pogarszające się samopoczucie, ospałość, brak energii, to tylko kilka objawów nieleczonego chrapania. Początkowo nocne dźwięki są tematem do żartów, jednak z czasem mogą przerodzić się w kłótnie, a nawet doprowadzić do trwałego pogorszenia relacji z partnerem. Na szczęście dostępne są skuteczne leki na chrapanie, dzięki którym wreszcie spokojnie prześpisz noc.

Czym jest chrapanie i jakie są główne przyczyny jego powstawania?

Szacuje się, że chrapie nawet 30% osób dorosłych, z czego większość stanowią mężczyźni. Irytujący dźwięk, który wydaje osoba chrapiąca, to nic innego jak wibracja tkanek miękkich gardła. Gdy śpimy (szczególnie śpiąc na plecach), dochodzi do zwężenia cieśni gardła, co znacząco utrudnia przepływ powietrza przez drogi oddechowe, wprowadzając w drgania zwiotczałe podniebienie miękkie oraz języczek.

Przyczyny, które mogą być odpowiedzialne za wydawane w trakcie snu odgłosy mogą mieć różne podłoże. Od wad anatomicznych (krzywa przegroda, polipy, przerośnięte podniebienie miękkie), po alergie, suchość w gardle, czy zalegającą wydzielinę.

W przypadku czynników niewymagających ingerencji chirurgicznej, możemy skorzystać z naturalnych preparatów w formie sprayów lub wygodnych kapsułek. Z tego artykułu dowiesz się jak wybrać odpowiedni lek do swoich potrzeb i preferencji.

Skuteczny lek na chrapanie – Czyli jaki?

Wybrany przez nas preparat powinien przede wszystkim spełniać podstawowe zadanie – likwidować chrapanie. Jednak to od jego przyczyn zależeć będzie, który lek powinniśmy wybrać aby skutecznie pozbyć się problemu i odzyskać zdrowy, regenerujący sen.

Kompleksowe rozwiązanie dla wymagających

Jeśli czujesz suchość w gardle, zalegającą wydzielinę, lub często łapiesz infekcje, postaw na kompleksowy preparat w formie kapsułek.

Dlaczego? Tego typu preparaty zawierają specjalnie wyselekcjonowane składniki pochodzenia naturalnego, które usuwają kilka przyczyn chrapania jednocześnie. Suplementy jak Snoran Plus czy Snoreblock redukują nadmiar wydzieliny, zmniejszają obrzęki utrudniające przepływ powietrza, nawilżają śluzówkę, zwiększają również napięcie tkanek gardła.

Dużą zaletą suplementów w formie kapsułek jest ich naturalny skład, który znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

W rankingu leków na chrapanie – ChrapaniuStop znajdziesz zestawienie popularnych preparatów w tej kategorii, ich wady oraz zalety, a także porównanie z innymi metodami dostępnymi na rynku.

Proste w użyciu i łatwo dostępne Spraye do nosa

Te osoby, które nie chcą lub nie mogą stosować preparatów opartych na składnikach pochodzenia roślinnego, mogą skorzystać z dostępnych w aptekach sprayów do nosa na bazie chlorku sodu, soribinianu potasu oraz wody oczyszczonej.

Działanie tego typu środków polega na zmiękczeniu błony śluzowej i zwiększeniu napięcia tkanek gardła. Niestety ze względu niewielkie spektrum działania, dla wielu osób mogą okazać się one niewystarczające, aby wyeliminować lub choćby zredukować problemy z nocnym chrapaniem.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego preparatu na chrapanie jest uzależniony od przyczyn, które je wywołują. Jeśli czujesz suchość w gardle, masz problemy z zalegającą wydzieliną, lub często łapiesz infekcje – lepszym rozwiązaniem będą kompleksowe preparaty na bazie wyciągów i ekstraktów roślinnych.

Jeśli nie doskwierają Ci żadne z wymienionych objawów, możesz z powodzeniem skorzystać z dostępnych w aptekach sprayów do nosa bez recepty.

Więcej informacji na temat metod radzenia sobie z chrapaniem znajdziesz na stronie ChrapaniuStop.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki