REKLAMA

Wakacje to dobry czas na zawarcie nowych znajomości. Jeśli właśnie szukasz pomysłu na wyjazd wakacyjny to zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Żeglarstwa PuntoVita. Posiadamy szeroka ofertę rejsów i obozów żeglarskich na Mazurach i nie tylko… Nigdy nie byłeś na jachcie żaglowym? To żaden problem! Aby wziąć udział w naszym rejsie nie potrzebujesz żadnego doświadczenia. Nasi instruktorzy nauczą Cię podstaw żeglarstwa. A może znasz już żeglarstwo i posiadasz patent żeglarski? Ciebie również zapraszamy na nasz rejs żeglarski, zorganizujemy zajęcia doszkalające z praktyki i teorii. U nas nauczysz się cumować przy dzikim brzegu, dowiesz się na co zwracać uwagę przy samodzielnym czarterze jachtu.

Chcesz nawiązać kontakt z rówieśnikami? Żeglarstwo łączy ludzi!

Jak wiadomo wspólna pasja łączy ludzi. Żeglarstwo również w tej dziedzinie mocno przoduje. Członkowie załogi dużo szybciej się integrują i przywiązują do siebie, często nawet na długie lata. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ na to ma z pewnością niewielka powierzchnia jachtu. Załoga jest na siebie „skazana” przez większą część dnia. Ponad to żeglarstwo wymaga od załogi ciągłej integracji oraz współpracy.

Aby jacht przemieszczał się po wodzie szybko i sprawnie załoga powinna płynnie wykonywać polecenia sternika. Zazwyczaj załogi świetnie się dogadują, dzięki zaangażowaniu i dobrze zarządzającemu sternikowi zwykły rejs żeglarski zmienia się w najlepsza przygodę. Na naszych rejsach dobieramy załogi pod względem grupy wiekowej, dzięki temu masz pewność, że będziesz dzielił jacht z rówieśnikami. Często zdarza się, że załogi przywiązują się do siebie na tyle mocno, że umawiają się na wspólne pływanie w kolejnych latach. Gdy poznają już szlak żeglowny Mazur, decydują się na dalsze rejsy po morzach i oceanach.

Sprawdź ofertę: obozy żeglarskie dla młodzieży.

3 atrakcje Mazur, które będziesz pamiętał latami

Spośród całej Krainy Wielkich Jezior ciężko wybrać najlepsze atrakcje. Wiele z tych miejsc zapada na długo w pamięć. Wybierając się na rejs z nami będziesz miał okazję zwiedzić większą część Mazur. Zaprowadzimy Cię, naszym zdaniem, w najciekawsze miejsca.

Bunkry w Mamerkach

To najlepiej zachowane poniemieckie bunkry w Polsce. Zwiedzić możemy około 30 bunkrów. Najlepiej zaopatrzyć się w latarki, które zminimalizują ryzyko potknięcia się. W Mamerkach znajduje się również Muzeum II Wojny Światowej ukazujące historię frontu wschodniego. Wychodząc z bunkrów możemy wspiąć się na wieżę widokową.

Park Wodny „Tropikana” w Mikołajkach

Park wodny w hotelu Gołębiewskim to dobry sposób na odpoczynek od żeglowania. Można zrelaksować się tam w kilku basenach z różnymi atrakcjami, odwiedzić sauny i jacuzzi. W trakcie naszych rejsów odwiedzamy Mikołajki. Malownicze miasteczko zachęca żeglarzy dobrym zapleczem hotelowym i gastronomicznym.

W Mikołajkach odpoczywamy po wielogodzinnym pływaniu. Spędzenie kilku godzin w „Tropikanie” skutecznie podnosi morale naszej załogi.

Piękny brzeg

Malowniczy port położony nad jeziorem Święcajty. Duży teren mariny daje duże możliwości. Można spędzić czas w dużej altanie i zagrać w ping-ponga, odpocząć w hamaku czy wypożyczyć rower i zwiedzić okolicę. W porcie znajduje się również duże miejsce na ognisko. Port Piękny brzeg to dobre miejsce na urządzenie gier terenowych lub ognisk integracyjnych.

Poczuj wiatr w żaglach

Dzień na obozie żeglarskim pełen jest atrakcji. W ciągu dnia (jeśli pozwala na to pogoda) pływamy przez kilka godzin, najczęściej po śniadaniu i drugi raz po obiedzie. Załogi jachtów liczą kilka osób dzięki temu, każdy będzie mógł stanąć za sterem i ćwiczyć potrzebne manewry. Nasi sternicy zadbają, aby nauka żeglowania przebiegła w miłej atmosferze i była w pełni bezpieczna. Na naszych jachtach znajdują się wszystkie potrzebne środki ratunkowe.

W porze obiadowej cumujemy w porcie i tu mamy dwie opcje. Pierwsza jest taka, że załoga samodzielnie przygotowuje posiłek na jachcie. Wspólne gotowanie zbliża załogę i dostarcza mnóstwo zabawy. Kuchnia jachtowa może zaskoczyć niejednego smakosza. Podczas wspólnego gotowania powstają nowe przepisy i ciekawe dania. Po obiedzie możemy wypłynąć w dalszą drogę lub pozostać na lądzie i wziąć udział w wykładach z wiedzy teoretycznej (przydatnej dla osób, które chcą podejść do egzaminu i uzyskać patent żeglarski).

Już dziś dołącz do naszej załogi i wyrusz z nami na niesamowitą przygodę. W swojej ofercie posiadamy duży wybór rejsów i obozów żeglarskich po Mazurach oraz innych akwenach. Rejsy tygodniowe i dwutygodniowe dla różnych grup wiekowych. Zapraszamy na rejsy turystyczne i obozy ze szkoleniem i egzaminem na patent żeglarski. Nasi instruktorzy to sternicy jachtowi z dużym doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami.

Źródło: https://mlodzinadorobku.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury-2020/

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki