W sobotę 9 listopada w hali sportowej na Osiedlu Stałym siatkarze MCKiS-u Jaworzno rozegrali wygrane spotkanie z APP Krispol Września.

REKLAMA

Wychowankowie Mariusza Syguły nie dali szans przyjezdnym i każdy z trzech setów padł łupem jaworznian. Wygrana nad Krispolem przełamała złą passę porażek MCKiS-u w ostatnim czasie. Jaworznianie dobrze grali w obronie i świetnie stawiali bloki. W pierwszym secie szybko odskoczyli punktowo rywalom. Świetnie spisał się Bartosz Kowalczyk, który nie szczędził przeciwników w ataku. Pierwszy set jaworznianie pewnie wygrali do 16.

W drugim secie to przyjezdni pierwsi zdobywali punkty. Przez większość partii gospodarze gonili przyjezdnych. Parę błędów przeciwników i świetne serwy Konrada Stajera wystarczyły, by MCKiS objął prowadzenie, a w konsekwencji wygrał kolejną odsłonę meczu.

Trzeci set był wyrównany i dopiero w drugiej części partii szala przechyliła się na stronę Jaworzna. Kropkę nad „i” postawił Kamil Dębski, który zakończył spotkanie skutecznym atakiem.

Wygrana z Wrześnią pozwoliła na zasilenie konta trzema punktami. Obecnie MCKiS Jaworzno w Krispol 1. Liga zajmuje 9. miejsce. Kolejną szansę na przesunięcie wyżej w tabeli jaworznianie będą mieli 16 listopada, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Czy jaworznianom uda się wygrać z trzecią drużyną 1. ligi? O tym przekonamy się niebawem.

MVP: Bartosz Kowalczyk

MCKiS Jaworzno – APP Krispol Września 3:0
(25:16, 25:20, 25:22)

- REKLAMA - Zewnętrzne linki