Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno dnia 11 listopada uczcił Święto Odzyskania Niepodległości startując w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W kolejnym w tym roku turnieju zawodnicy naszego klubu prowadzeni przez trenera Dawida Kajdego, zaprezentowali wysoką formę, wielokrotnie stając na podium i zdobywając cenne punkty rankingowe w klasyfikacji generalnej ligi, której podsumowanie odbędzie się 7 grudnia w Katowicach.

REKLAMA

W zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało prawie trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Jaworznianie rywalizujący w konkurencji fighting oraz newaza stoczyli wiele widowiskowych walk i zdobyli liczne medale. Na pierwszych miejscach uplasowali się Hanna Kałuża kat. -57kg, Adela Niciarz kat. -48kg, Dawid Machna kat. -46kg, Zofia Machna kat. -26kg oraz Alan Wściubiak kat. -22kg. Drugie lokaty zajęli Dominik Wojcieszak kat. -73kg, Szymon Kałuża kat. -34kg oraz Adam Łąka kat. -30kg. Na trzecim stopniu podium uplasowała Karolina Krzysica kat. -63kg natomiast czwarte miejsce przypadło Małgorzacie Budniok kat. -63kg. Przed zawodnikami oraz trenerami Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno okres wytężonych przygotowań do kolejnych ważnych startów w międzynarodowym turnieju Polish Open w Ju-jitsu oraz w Mistrzostwach Polski Judo Kata.

Starty w zawodach odbyły się w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki