REKLAMA

Kolejny rok z rzędu Polacy chętniej wybierają mieszkania z rynku deweloperskiego. W poniższym wpisie odpowiemy na pytania czemu tak się dzieje i jak ułatwić sobie kupno wymarzonych czterech kątów.

O rzekomym załamaniu się rynku nieruchomości słyszymy od lat, jednakże z roku na rok domniemania te zostają skutecznie podkopywane przez kolejne sukcesy i kolejne rekordy sprzedaży. Coraz chętniej też, stając przed pierwszym z wyborów, kiedy już podejmiemy decyzję o kupnie, wybieramy oferty z rynku deweloperskiego niż wtórnego. Trend ten przestaje dziwić, gdy szybko oszacujemy sobie wkład finansowy potrzebny do wyremontowania domu czy mieszkania z rynku wtórnego do obecnych standardów- często bowiem zdarza się, że pomimo niższej ceny zakupu, koszty remontu instalacji elektrycznej czy wodnej w połączeniu ze zwiększonym czynszem na utrzymanie części wspólnych znacznie przekraczają koszty wykończenia mieszkania na rynku pierwotnym.

Własne nie zawsze musi być ciasne

Czy interesują nas domy w Łodzi, czy nowe mieszkania we Wrocławiu, czy kameralne kawalerki w Gdańsku – metraż wymarzonego M jest często sprawą indywidualna. Rynek pierwotny daje na tym polu ogromną możliwość wyboru. Ponadto, nowe mieszkania są obecnie budowane w rozkładach znacznie lepiej dopasowanych do naszych codziennych potrzeb, jak i panujących trendów. Królujące w starym budownictwie układy tak zwane nieprzechodnie są obecnie zastępowane przez te o pełnym rozkładzie- niekoniecznie wybierane tylko pod inwestycję czy wynajem, ale również przez ceniące sobie swobodę i prywatność rodziny. W nowym budownictwie odchodzi nam również problem trawiący wiele miejsc z rynku wtórnego – braku miejsc parkowania. Dzięki obecnym wytycznym każde nowe budowane osiedle musi zapewnić swoim mieszkańcom odpowiednia ilość miejsc parkingowych. To, w połączeniu z zagospodarowanymi terenami zielonymi wokół takich inwestycji, sprawia, że są one znacznie przyjemniejsze nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim w użytkowaniu.

Jak sprawnie przeglądać oferty?

Możemy szukać mieszkania dla rodziny, dla siebie lub pod inwestycję – możliwości jest wiele, bo każdy z nas ma inne potrzeby. Wiele osób u początku swojej przygody z zakupem mieszkania decyduje się na samodzielne przeglądanie ofert. Zamiast błądzić wśród ofert z typowych witryn ogłoszeniowych, gdzie w większości trafiamy na pośredników, warto skorzystać z portali zapewniających dostęp do szerokiej gamy ofert domów oraz mieszkań z rynku pierwotnego jak https://www.dopoznania.pl/ gdzie nie tylko pod mamy wszystkie najciekawsze inwestycje, ale także wygodną możliwość kontaktu bezpośrednio z deweloperem. Jeśli potrzebujemy dodatkowej pomocy, często też możemy skorzystać z rad ekspertów, którzy śledzą na bieżąco co dzieje się w nieustannie zmieniającym się świecie inwestycji deweloperskich.

Podsumowując – dobra passa na rynku nieruchomości deweloperskich trwa w najlepsze i raczej nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się coś zmienić. Warto wybrać lokum, które jak najlepiej będzie odpowiadało naszym wymaganiom- jest to nadal jedna z najlepszych inwestycji w naszą przyszłość.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki