Ruszyła akcja “Listopadowy weekend” – pierwsza policyjna akcja po zaostrzeniu przepisów dotyczących kontroli drogowych. Czego mogą spodziewać się na drogach kierowcy z Jaworzna?

REKLAMA

Akcja “Listopadowy weekend” rozpoczęła się w piątek 8 listopada o godzinie 6.00, a potrwać ma do poniedziałku 11 listopada do godziny 22. Działania rozpoczęły się od wzmożonych kontroli pomiaru prędkości, które potrwają do piątku 8 listopada, do godziny 22. Policjanci zdecydowali się na metodę tzw. kaskadowych pomiarów prędkości – oznacza to, że pomiar prędkości odbywa się w tym samym czasie na kilku odcinkach drogi. W akcji wykorzystywane są oznakowane i nieoznakowane radiowozy.

Tradycyjnie też większa ilość policjantów będzie dbać o płynność ruchu w miejscach największego występowania spowolnień. Funkcjonariusze zwrócą też uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Przypomnijmy, że jest to pierwsza policyjna akcji po zaostrzeniu przepisów dotyczących kontroli drogowych, o czym możecie przeczytać poniżej.

Nowe zasady kontroli drogowych. Policja z większymi uprawnieniami

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki