REKLAMA

Kompresor to nieodłączny element każdego warsztatu samochodowego, zakładu pracy bądź zakładu przemysłowego. Coraz częściej urządzenia te trafiają także do naszych domowych garaży. Dobra sprężarka daje nam ogromne możliwości, dzięki niej jesteśmy bardziej wszechstronni. Takiego rodzaju sprzęt pozwoli nam nie tylko na pompowanie kół samochodu, czy motocyklu bez wyprawy na stację benzynową, ale pozwoli także na użycie różnego rodzaju narzędzi pneumatycznych. Jakie wyróżniamy rodzaje kompresorów i gdzie znajdą one zastosowanie?

Kompresory tłokowe olejowe

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego typu urządzeń są kompresory tłokowe olejowe. Cechują się dużą wytrzymałością na obciążenia i intensywną pracę oraz długą żywotnością. Do tego są to konstrukcje bardzo mocne, jak na swój przedział cenowy. Nic więc dziwnego, że są bardzo często używane w profesjonalnych warsztatach i zakładach pracy. Jeśli wybierzemy sprężarkę z dużym pojemnikiem powietrza, to bez problemu zasilimy na długo wszelkiego rodzaju narzędzia elektryczne, ale także pomalujemy całkiem spore elementy. Mniejsze wersje kompresorów olejowych sprawdzą się również w domowym użytku, większość z nich posiada kółka jezdne, przez co ich przemieszczanie jest komfortowe. Z takiego sprzętu skorzystają na pewno bardziej zaawansowani majsterkowicze.

Gdzie sprawdzą się sprężarki bezolejowe?

Kompresory bezolejowe to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca w garażu. Niektóre modele tychże sprężarek możemy zmieścić nawet na stole z narzędziami. Z ich pomocą bez problemu wykonamy wszystkie prace garażowe i ogrodowe. W tego rodzaju sprzęcie tłoki są pokryte specjalnego rodzaju materiałem odpornym na tarcie, dzięki czemu nie potrzebuje on ciągłego smarowania. Kompresory bezolejowe nie są aż tak wydajne jak ich olejowe odpowiedniki, jednak z racji na swoją zasadę działania, są bardzo użyteczne. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma mowy o nawet najdrobniejszym zanieczyszczeniu olejem w podawanym powietrzu. Dlatego stosuje się je w gabinetach stomatologicznych, przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. Wiele modeli renomowanych producentów takich sprężarek znajdziemy na stronie www.toolbox.pl.

Wydajne kompresory śrubowe

Myśląc o poważnym, przemysłowym zastosowaniu sprężarki powinniśmy zastanowić się nad zakupem kompresora śrubowego. Są to najbardziej wydajne konstrukcje, które możemy dopasować specjalnie pod rodzaj pracy, którą będą wykonywać. Możemy zastosować w nich stację przygotowanie powietrza, która posiadać będzie filtr i osuszacz. Mamy tu też całą gamę zabezpieczeń elektronicznych i paneli, za pomocą których możemy całkowicie kontrolować pracę kompresora. Oprócz przemysłu sprawdzi się on także w warsztatach pojazdowych, szczególnie w takich, które oferują również usługi lakiernicze.

Gdzie kupić dobry sprzęt pneumatyczny?

Dobrze jest zakupić kompresor w sklepie, który ma duże doświadczenie z tymi urządzeniami. Specjaliści z ToolBox zajmują się sprzedażą takiego sprzętu już od wielu lat, dlatego w przypadku gdy nie wiemy jakiego modelu potrzebujemy, warto zaczerpnąć porady konsultanta. Ważne jest także aby sklep miał w ofercie tylko produkty renomowanych marek, takich jak AirBox, Gudepol, Airpress, Adler czy włoski Fiac.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki