“Ręce precz od naszej szkoły!” – Trwa protest uczniów i nauczycieli LO 2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – uczniowie LO II wyszli z murów swojej szkoły, by publicznie zaprotestować przeciwko przeniesieniu placówki i, jak sami dodają – nieuniknionej likwidacji szkoły.

REKLAMA

Przypomnijmy, że zgodnie z urzędniczymi założeniami nową siedzibą LO 2 miałby być dotychczasowy wspólny gmach LO 3 i SP 2.

Kiedy w Urzędzie Miejskim na specjalnie zwołanym posiedzeniu Komisji Edukacji urzędnicy przedstawiali przedstawicielom rodziców i miejskich radnych swój punkt widzenia, zapewniając, że to jedynie „propozycja” i „możliwa ewentualność” uczniowie LO 2 rozpoczęli protest. Dołączyli do nich również rodzice, nauczyciele oraz radni opozycji.

Niedługo po rozpoczęciu protestu, w szkole zjawili się przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

transmisja na żywo z protestu pod LO 2:

 

Jak zapewniają uczniowie – albo sukces, albo nic i nie zamierzają zawiesić protestu do czasu, aż dostaną oficjalne zapewnienie, że ich szkoła, nadal będzie ich szkołą.

To wybitnie trudny czas dla jaworznickich szkół. Trzęsienie ziemi związane z wizją przeniesienia dotknęło też m.in. SP 2, SP 9 i ZSP 2. W każdym z tych przypadków uczniowie, nauczyciele i rodzice zapewniają, że nie poddadzą się bez walki.

zobacz też: 

Petycje uczniów LO 2 oraz ich rodziców do Prezydenta Miasta Jaworzna

 

zobacz też: 

LO II z awansem o 199 pozycji w ogólnopolskim rankingu szkół!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki