Przemysław Kawka o decyzji Pawła Silberta

Bezsprzecznie był jednym z liderów miejskich protestów przeciwko przenoszeniu szkół. Jego przemówienie na specjalnie zwołanej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej wywołało niemałą burzę w sieci, na szkolnych i urzędowych korytarzach.

REKLAMA

Przemysław Kawka, na co dzień uczeń LO 2 i przewodniczący tamtejszego Samorządu Rady Uczniowskiej oraz członek Młodzieżowej rady Miasta.

W poniedziałek urzędnicy wycofali się z planów reorganizacji szkół. Na stornie UM Jaworzno pojawił się komunikat prezydenta Miasta Jaworzna, z którego wynika, że LO 2, SP 2, SP 9 i ZSP 2 na razie zostaną w swoich dotychczasowych lokalizacjach. Pytanie brzmi – na jak długo.

Choć większość mieszkańców miasta decyzje Prezydenta przyjęła z ulgą, nie brakuje też głosów wieszczących szybki kres wyżej wymienionych szkół. Większość z nich wskazuje tu obawy urzędników w kwestii nadchodzących problemów z uzupełnieniem ilości uczniów przy rekrutacji do klas nauczania początkowego. Rodzice przedstawili jednak w tej kwestii swoje wyliczenia.

Na jak długo przycichnie temat szkół i ich dotychczasowych i docelowych lokalizacji? Tego nie wie chyba nikt. Nikt, poza gabinetem Prezydenta Miasta, który w swoim oświadczeniu zaznaczył, że „Dotychczasowe propozycje uważa za warte przeanalizowania w przyszłości i pozostaje otwarty na rozmowy o kształcie oświaty w mieście”. Tym razem już oficjalne i zaplanowane? Czas pokaże.

pisaliśmy o tym: 

Nastolatek masakruje Pawła Silberta

przeczytaj też: 

Plany reorganizacji szkół wstrzymane

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki