Przedszkole nr 24 – budowa (znowu) trwa

Prace przy gruntownym remoncie budynku Przedszkola Miejskiego nr 24 znów trwają.

REKLAMA

Dawny budynek przedszkola został niemal całkowicie wyburzony, teraz w jego miejsce powstanie placówka w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Po licznych zawirowaniach i problemach z wykonawcami prace zostały wstrzymane. Teraz, na szczęście, już z nowym wykonawcą, na teren przedszkola znów wrócili budowlańcy.

Według oficjalnych informacji Urzędu Miejskiego jeszcze z 2017 roku – nowy budynek będzie miał ponad dwukrotnie większą kubaturę niż dotychczasowych. Na parterze powstaną 4 sale dla stu przedszkolaków oraz 3 pomieszczenia do nauki dla 30 niepełnosprawnych maluchów. Dodatkowo w placówce powstanie kompleks adaptacyjno-rehabilitacyjny, dzięki któremu na miejscu i w komfortowych warunkach będzie można prowadzić zajęcia rehabilitacyjne.

Będą to specjalne pomieszczenia przeznaczone do rehabilitacji ruchowej dzieci, m.in. sala Integracji Sensorycznej, sala „doświadczenia światła”, sala z rezonansem stochastycznym oraz 4 sale terapeutyczne. W placówce powstanie również przeszklony i zabudowany ogród zimowy.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki