Coraz szerzej rozpoznawany jest  bezpieczny stan jaworznickich dróg. W wywiadzie udzielonym portalowi wp.pl Mateusz Morawiecki stawiał infrastrukturę w Jaworznie za wzór.

REKLAMA

– Mamy w Polsce przykład miasta, które potrafiło zbudować bezpieczną infrastrukturę drogową. Po kilkunastu latach konsekwentnych działań w Jaworznie na Śląsku udało się praktycznie wyeliminować poważne wypadki. Do takich działań długofalowych będziemy chcieli zachęcać samorządowców i wspomagać ich odpowiednim dofinansowaniem. Jednak efekty zobaczymy najwcześniej za parę lat, a tutaj każdy dzień jest na wagę ludzkiego życia – powiedział premier.

Premier przedstawił również kilka postulatów, które miałyby służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach w całym kraju, jak ograniczenie prędkości w pobliżu szkół do 30 km/h i surowsze karanie kierowców łamiących przepisy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

4 KOMENTARZE

  1. co nazywasz obwodnicą ten krzywy kawałek od DWR do ulicy Radwańskich potem dwukierunkowa Jana Pawła II do Grunwaldzkiej, w Jaworznie nie ma obwodnicy i nie będzie , jest plątanina nie przemyślanych dróg , patrz na zmiany ul. Martyniaków , przykład marnowania budżetu i środowiska .