Jedną z największych cyfrowych platform w Europie do inwestowania w kryptowaluty jest Bitbay. W internecie można znaleźć wiele informacji o kryptogiełdach, nie wszystkie jednak wyczerpują to zagadnienie. Czytając artykuł, dowiesz się więcej na temat polskiej giełdy Bitcoin.

Co to jest Bitcoin?

REKLAMA

Bitcoin to kryptowaluta, która dostępna jest na całym świecie. Stworzona jest ona z tzw. “łańcuchów bloków”, które umożliwiają przekazywanie i przechowywanie informacji związanych z transakcjami zawartymi w sieci internetowej. Zainteresowanie tematem Bitcoina z roku na rok rośnie. Przed zainwestowaniem wirtualnych pieniędzy należy kilka razy dobrze się zastanowić, ponieważ istnieje większe ryzyko kradzieży niż w przypadku zwykłej waluty, używanej przez każdego z nas. Bitcoina można zdobyć na dwa sposoby. Jednym z nich jest tzw. “kopanie”, czyli udostępnianie mocy obliczeniowej własnego komputera do rozwiązania problemów bitcoina. Użytkownicy muszą liczyć się z nadmiernym zużyciem prądu oraz wydajnością sprzętu komputerowego. Kryptowalutę możemy również uzyskać inną drogą, np. kupując je w bitomacie, kantorze kryptowalut, czy na giełdzie kryptowalut. Za Bitcoiny mamy możliwość zapłacić wszystkimi metodami płatności, zarówno kartą kredytową, gotówką, oraz kodem BLIK.

Historia giełdy BitBay

Giełda BitBay powstała w Katowicach w 2014 roku. Po czterech latach została ona przeniesiona na Maltę. Założycielem giełdy BitBay jest znany ekonomista Sylwester Suszko, który podczas tworzenia platformy postawił głównie na pełen profesjonalizm. Platforma rozwija się bardzo dynamicznie i przypadła do gustu wielu użytkowników. Giełda zdobyła miano jednej z największych giełd kryptowalut na terenie środkowej Europy. Platforma zasłynęła dzięki zastosowaniu skutecznych działań marketingowych i dzięki temu stała się liderem wśród innych platform. Obecnie z giełdy BitBay korzysta około 1 miliona użytkowników. Samo przedsiębiorstwo może pochwalić się zatrudnieniem ponad 200 pracowników.

Korzystanie z platformy BitBay

Korzystanie z samej platformy jest łatwe i intuicyjne. Rejestracja na stronie polska giełda Bitcoin trwa zaledwie kilka minut. Odwiedzając stronę internetową, znajdziemy przycisk “zarejestruj się”, który automatycznie przekieruje nas na stronę i po całkowitym, prawidłowym przejściu rejestracji konta użytkownika będziemy mogli korzystać w pełni z funkcji dostępnych na platformie. Co więcej, założenie i prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne. Otwierając konto w BitBay, zdobywamy wiele możliwości. Platforma udostępnia nam m.in. wymianę walut, płatności internetowe i stacjonarne, natychmiastowe przelewy międzynarodowe, oraz dostęp do platformy inwestycyjnej. Obecnie na serwisie BitBay dostępnych jest ponad 20 cyfrowych walut.

Od czego uzależniony jest kurs kryptowalut?

Kurs wszystkich kryptowalut uzależniony jest od kilku czynników. Bez wątpienia jedną z przyczyn zmiany ceny Bitcoina jest podaż i popyt. Wiąże się to głównie z atrakcyjnością waluty i zainteresowaniem użytkowników. W przypadku, gdy zainteresowanie na zakup waluty wzrasta, jego cena również automatycznie idzie do góry. Kurs kryptowaluty może być kreowany przez media, a zarazem poprzez wypowiedzi znanych i cenionych w świecie finansowym osób. Jeżeli politycy wypowiadają się pozytywnie na temat kryptowaluty, istnieje spore prawdopodobieństwo, że cena za kryptowalutę wzrośnie. W sytuacji odwrotnej, gdy wpływowe osoby negatywnie podchodzą do tematu, cena może ulec zmniejszeniu. Czasami zdarza się, że instytucje takie jak giełda kryptowalut oferuje bonusy związane z kryptowalutami, co w takiej sytuacji, możemy zauważyć ponowny wzrost kursu Bitcoina.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki