Dnia 1 listopada 2019 odeszła na Wieczną wartę Druhna hm. Danuta Olszewska,
długoletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, członek Rady Kręgu, zastępca komendantki Harcerskiego Kręgu Seniorów Nr 1 w Jaworznie.

REKLAMA

Druhna hm. Danuta Olszewska spoczęła na cmentarzu pechnickim. Mszę świętą żałobną odprawiono 5 listopada w kościele pw. Pana Jezusa Miłosiernego. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzili Zmarłą synowie z rodzinami, sąsiedzi, znajomi, przyjaciele, przedstawiciele Komendy Hufca ZHP Jaworzno i członkowie Harcerskiego Kręgu Seniorów nr1. Komenda Hufca ZHP Jaworzno wystawiła poczet sztandarowy.

Nad grobem, w imieniu harcerzy, Druhnę hm. Danutę Olszewską pożegnała komendant Harcerskiego Kręgu Seniorów phm. Sylwestra Bogusz- mówiąc.

„Jutro przyjdzie,
ale mnie już w nim nie będzie,
w kłębkach losu
pękła cicho moja nić.
Jutra nie ma.
Moje kroki stłumił wiatr,
Krople deszczu zmyły ślady moich stóp.
Z garścią wspomnień
zaplątanych w moje sny
ruszam cicha w tę ostatnią z moich dróg”

Jakich użyć słów, aby wyrazić ból, smutek i ogromny żal, w imieniu rodziny harcerskich seniorów, której druhno Danusiu byłaś tak ważnym ogniwem.
Wszak znamy się od wielu lat, prawie 60 – ciu. My młodzi wówczas harcerze rozpoczynający wędrówkę na harcerskim szlaku, Ty już instruktor – bardzo wymagający a równocześnie sprawiedliwy. Byłaś dla nas wzorem i wielkim autorytetem.
Po latach spotykamy się w Harcerskim Kręgu Seniorów. Druhnie Danusi powierzono wiele ważnych funkcji w Kręgu. Jest organizatorem harcerskich spotkań, wieczornic, ognisk.
Zawsze gotowa do pracy. Nigdy przez okres 30 lat nie powiedziałaś: „nie mam czasu, nie będę tego robić”.
Twoje zaangażowanie w pracę Kręgu zostało docenione i wiele razy nagrodzone. Ale Ty nie pracowałaś dla nagród i odznaczeń. Ty byłaś oddana harcerstwu i pracy w Kręgu. Z życzliwością i troskliwością traktowałaś każdego z nas.
Byłaś osobą godną szacunku i zaufania, przeto i w sprawach osobistych szukaliśmy u Ciebie pomocy, pociechy, rady.
Ty nigdy nikomu nie odmówiłaś pomocy.
Już po operacji, wszyscy byliśmy w rozpaczy, modliliśmy się, abyś wróciła do zdrowia. Odwiedzaliśmy Cię w hospicjum, wierząc , że Twój stan zdrowia się poprawi.
Jeszcze w przeddzień Twojego odejścia byliśmy całym Kręgiem w hospicjum na mszy świętej, potem odwiedziliśmy Ciebie, wciąż mając nadzieję, że poczujesz się lepiej.
Bóg jednak chciał inaczej. Zakończył Twoja ziemską wędrówkę.
Harcerska rodzina seniorów dziękuje Ci, że przez tyle lat byłaś z nami.
Dziękujemy Ci za wspólnie przeżyte chwile, na szlaku harcerskiej przygody.
Krąg, tak jak sobie życzyłaś, będzie dalej pracował, ale to już nie będzie to samo,
bo wśród nas nie będzie Ciebie.
W sercach harcerskich seniorów pozostaniesz na zawsze. Odpoczywaj w spokoju.
„Panie Boże w opiece swej Ją miej.”

Rodzinie, przyjaciołom, znajomym składam w imieniu członków Kręgu Harcerskich Seniorów, najgłębsze wyrazy współczucia. Czuwaj!

Na zakończenie uroczystości pogrzebowej harcerze tradycyjnie odśpiewali „Modlitwę harcerską”.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki