Myjka ciśnieniowa – urządzenie, z którym utrzymasz czystość wokół domu

REKLAMA

Myjka ciśnieniowa doskonale sprawdza się przy domu i na działce, sprawnie usuwając każdy rodzaj zabrudzenia. Dzięki niej doprowadzisz do porządku dowolną nawierzchnię, od kostki brukowej przez karoserię samochodową po szklarnię w ogrodzie. Zobacz, jakie korzyści daje praca z tym urządzeniem!

Myjka ciśnieniowa w zastępstwie węża ogrodowego

Coraz cieplejsza aura sprzyja wiosennym porządkom, również na zewnątrz. Zapewne korzystasz
z węża ogrodowego, by w krótkim czasie oczyścić zarówno zabrudzone nawierzchnie – drogę dojazdową, podjazd, taras –, jak i pojazdy – samochód, rower, motocykl. Na pewno jednak zauważyłeś, że o ile to urządzenie nadaje się do podlewania roślin, tak nie sprawdza się w usuwaniu brudu. Dlaczego? Winne jest zbyt słabe ciśnienie wody z sieci wodociągowej lub hydroforu, którą zasilany jest wąż ogrodowy – wynosi „zaledwie” ok. 3 bary. Strumień o takiej sile nie zdoła wypłukać kłopotliwych, trudno zmywalnych zanieczyszczeń.

Myjka, w przeciwieństwie do węża ogrodowego, wielokrotnie zwiększa ciśnienie wody, tj. w zakresie od 110 barów (model HPS 110) do nawet 150 (modele HPS 550 R, HPS 650 RG). Dzięki temu umożliwia zarazem bardzo wydajne, szybkie i dokładne oczyszczenie dowolnej powierzchni (brukowanej, drewnianej) z każdego rodzaju brudu. W tym między innymi: pośniegowe błoto, kurz wraz z piachem, tłuste plamy pozostałe po letnim grillowaniu lub płynach motoryzacyjnych (oleju silnikowym, oleju hamulcowym). Co więcej, urządzenie to pozwoli Ci zaoszczędzić – nie tylko czas, ale również pieniądze, ponieważ dysponując profesjonalną myjką, możesz np. zrezygnować z usług myjni samochodowej.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Przede wszystkim wymaga podłączenia do ujścia wody, dlatego ważne by posiadała odpowiednio długi przewód zasilający, np. o długości 5 metrów, jak w myjkach STIGA. W korpusie urządzenia znajduje się pompa, która zwielokrotnia ciśnienie wody, a następnie doprowadza przez przewód wysokociśnieniowy do pistoletu natryskowego, a dalej: lancy i dyszy spryskującej.

Wydajność pompy różni się w zależności od modelu myjki i jej przeznaczenia. Do prac przydomowych w zupełności wystarczy STIGA: HPS 110 (390 l/h), HPS 235 R (440 l/h) oraz HPS 345 R (450 l/h). W przypadku długotrwałej i intensywnej eksploatacji najlepiej sprawdza się STIGA: HPS 550 R (520 l/h) i HPS 650 RG (550 l/h).

Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając akcesoria myjek ciśnieniowych?

Standardową dyszę pistoletu natryskowego możesz zastąpić specjalistyczną, która zwiększa zasięg pracy, a więc i efektywność myjki.

Do dużych i ogólnodostępnych powierzchni przeznaczone są: szczotka płaska i szczotka obrotowa okrągła. Natomiast do małych i trudno dostępnych – dysza płaska regulowana oraz rotacyjna. Poszczególne akcesoria możesz jednak zastąpić kompleksowymi rozwiązaniami. STIGA Patio Cleaner i Deluxe Patio Cleaner (z dozowaniem chemii) nie mają sobie równych w sprawnym oczyszczaniu dowolnej nawierzchni z dowolnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym m.in.: kostki brukowej ze szpecącego ją mchu.

Im bardziej zaawansowana myjka, tym więcej możliwości. Dobór właściwych akcesoriów do rodzaju prac zwiększy efektywność urządzenia

Czy wymienne akcesoria do myjek ciśnieniowych są potrzebne? Z reguły tak, ponieważ na skuteczność mycia w największym stopniu wpływa dobór końcówki dyszy lub lancy w zależności rodzaju pracy, którą planujesz wykonać przy pomocy myjki. Dla przykładu: dysza rotacyjna wytwarza bardzo silny strumień, który wprost idealnie sprawdza się w czyszczeniu chodników czy okładzin kamiennych, ale zupełnie nie nadaje do mycia samochodu, ponieważ może poważnie uszkodzić karoserię, opony oraz uszczelki. Stosując właściwe akcesoria, uzyskasz każdorazowo strumień o mocy i zasięgu, które pozwolą wyczyścić wybraną powierzchnię możliwie najdokładniej i w najkrótszym czasie:

  • silny i wąski najlepiej oczyszcza punktowe zabrudzenia,

  • silni i rotacyjny najlepiej oczyszcza z trwałego brudu nawierzchnie porowate,

  • niskociśnieniowy najlepiej oczyszcza powierzchnie gładkie,

  • płaski najlepiej oczyszcza duże powierzchni z drobnych zanieczyszczeń.

W jaki sposób podłączać końcówki do pistoletu natryskowego?

To bardzo łatwe. Wszystkie myjki ciśnieniowe STIGA wyposażone są w system szybkozłącza, który pozwala na bardzo szybkie połączenie wybranej szczotki czyszczącej bez konieczności używania narzędzi.

Tak jak odkurzacz pozwala doprowadzić do porządku dom, tak myjka ciśnieniowa dba
o perfekcyjną czystość wokół niego. Urządzenie to stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego węża ogrodowego. Pracuje znacznie wydajniej i umożliwia o wiele sprawniej – łatwiej, szybciej, dokładniej – oczyścić dowolną nawierzchnię z wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki