REKLAMA

Czy słyszałeś już o mobilnych żurawiach wieżowych? Większość osób niezwiązanych z branżą budowlaną nie ma pojęcia jak wyglądają mobilne żurawie wieżowe i nie ma w tym nic dziwnego. W Polsce te pojazdy pojawiają się dopiero od kilku lat, a na zachodzie, chociażby w Holandii, są obecne już bardzo długo. W naszym kraju największą flotę mobilnych żurawi wieżowych posiada firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa z Warszawy. Czym charakteryzują się tego typu żurawie? Jak je rozpoznać?

 

Mobilny żuraw wieżowy – co to takiego?

Mobilne żurawie wieżowe nazywane są także samochodowymi dźwigami wieżowymi. Ta druga nazwa rozjaśnia całą ideę tego typu pojazdów. Jest to bowiem połączenie najlepszych cech żurawia wieżowego i samochodowego dźwigu teleskopowego. 

Żuraw wieżowy tradycyjny to kolos składający się z kratownicy tworzącej wieżę, długiego ramienia żurawia, na którym osadzony jest hak, kabiny operatora, przeciwwag i odpowiedniego kotwiczenia. Takie żurawie wznoszone są na placu budowy na stałe, są wmurowywane w podłoże, by zapewnić im stabilność. Oznacza to, że nie mogą zmieniać swojej lokalizacji. Dopiero po zakończeniu prac są demontowane i przenoszone w inne miejsce. 

Do rozstawienia i późniejszego złożenia żurawia wieżowego potrzeba kilku pracowników i pomocy samochodowego dźwigu teleskopowego.

Mobilny żuraw wieżowy jest zdecydowanie łatwiejszy i szybszy w eksploatacji. Przede wszystkim warto podkreślić, że przygotowanie samochodowego dźwigu wieżowego do pracy oraz jego późniejsze złożenie zajmuje do 30 minut i wymaga obecności wyłącznie jednego człowieka. Kierowca jest jednocześnie operatorem dźwigu, a proces rozłożenia i złożenia maszyny inicjuje za pomocą zdalnego sterowania i pilota. 

Mobilność żurawia wieżowego uzyskana jest dzięki osadzeniu składanej kratownicy żurawia na podwoziu samochodowym. Nie potrzeba więc dodatkowych pojazdów do przewiezienia przeciwwag czy kabiny operatora. Wszystko transportowane jest na samochodowym podwoziu żurawia wieżowego. To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje dużą elastyczność, oszczędność czasu i uniwersalność.

Żurawie wieżowe mobilne mogą wielokrotnie w ciągu jednego dnia zmieniać lokalizację, a to oznacza, że mogą realizować kilka zleceń. To bardzo dobre rozwiązanie dla właścicieli firm oferujących wynajem dźwigów i żurawi, ponieważ mogą podejmować się większej liczby zleceń i po prostu zarabiać więcej. 

Więcej informacji: https://www.podnosimy.pl/mobilne-zurawie-wiezowe/

Wynajem mobilnych żurawi wieżowych

Gdzie wynająć mobilne żurawie wieżowe w Polsce? Jak już wspomnieliśmy, w Warszawie można znaleźć największą flotę tego typu pojazdów. Liderem w branży jest firma Dźwigi i Podnośniki (https://www.podnosimy.pl), która posiada w swojej flocie kilkanaście różnych mobilnych żurawi wieżowych, głównie wiodącej marki SPIERINGS. To w tej firmie dostępny jest największy mobilny dźwig wieżowy o zasięgu 60 metrów! 

Korzystanie z usługi wynajmu mobilnych żurawi wieżowych możliwe jest nie tylko w Warszawie, ale również w okolicznych miejscowościach. Firma Dźwigi i Podnośniki może również wykonywać większe zlecenia na terenie całego kraju. 

Mobilne dźwigi wieżowe mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie nie będzie możliwa praca tradycyjnego żurawia budowlanego czy gdzie dźwig teleskopowy nie poradzi sobie z zadaniem do wykonania. Najczęściej samochodowe dźwigi wieżowe można zobaczyć w centrum dużych miast przy pracach budowlanych, a także przy takich usługach jak chociażby transport wielkich klimatyzatorów na dachy budynków, prace przy montażu i demontażu hal czy wszelkiego rodzaju inne prace wymagające dużego udźwigu i zasięgu ramienia. 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki