REKLAMA

Na rynku jest bardzo wielu rzetelnych producentów, którzy oferują niezawodne maszyny do mycia podłóg dla klientów indywidualnych i firm. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaki sprzęt powinny wybrać przedsiębiorcy i na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Na rynku jest bardzo wielu rzetelnych producentów i dystrybutorów, którzy oferują niezawodne maszyny do mycia podłóg dla klientów indywidualnych oraz firm. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaki sprzęt czyszczący powinny wybrać przedsiębiorcy i na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Jakie maszyny dla niewielkich firm?

Profesjonalne maszyny czyszczące, szorujące i sprzątające wbrew pozorom wcale nie muszą być duże i drogie. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko rozwiązania przemysłowe, ale również maszyny zaprojektowane do czyszczenia podłóg o stosunkowo niewielkich rozmiarach.

Sprzęt tego typu bardzo często wykorzystywany jest na przykład w obiektach użytku publicznego. Mowa tutaj między innymi o szkołach, ośrodkach sportowo-rekreacyjnych albo mniejszych sklepach i magazynach. Osoby, które nie wiedzą na jaki sprzęt postawić powinny skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy, który pomorze w wyborze najoptymalniejszego rozwiązania.

maszyny czyszcząceKliknij tutaj i sprawdź maszyny czyszczące Multi-Matic.pl

Rozmiar maszyny czyszczącej ma znaczenie?

Firmy, które planują zakup nowej maszyny sprzątającej w pierwszej kolejności powinny zwracać uwagę na rozmiar. Na szczęście nowoczesne maszyny mogą mieć formę mikro-automatów szorująco-czyszczących, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i można z ich dobrodziejstwa skorzystać nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że małe maszyny myjące podłogi bez żadnego większego problemu mogą poradzić sobie nawet z podłogami o powierzchni 600 m2.

Przy większych powierzchniach warto jednak postawić na średnie automaty szorująco-czyszczące, dzięki którym będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów. Przy dużych powierzchniach (do 3200 m2) niezbędna jest pomoc specjalnych aparatów szorująco-zbierających. Urządzenia te mogą pochwalić się dużą wydajnością i niezawodnością, dzięki czemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.

Na jaki sposób zasilania postawić?

Jeżeli chodzi o sposób zasilania, to mamy do wyboru kablowe maszyny do mycia podłóg i maszyny bateryjne, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Maszyny kablowe nie posiadają akumulatorów, dlatego też aby skorzystać z ich pomocy niezbędny jest stały dostęp do zasilania elektrycznego.

Największą zaletą kablowych maszyn jest większa moc i niewielka masa. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w lokalach wielopoziomowych, gdzie mogą być mniejsze lub większe problemy z przenoszeniem maszyn. Wybierając maszyny kablowe warto zwrócić uwagę na długość przewodu, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

Większą mobilność mogą zagwarantować maszyny zasilane za pomocą specjalnych akumulatorów. Sprzęt tego typu doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie ma możliwości skorzystania z zasilania elektrycznego. Urządzenia akumulatorowe są również o wiele bezpieczniejsze w użytkowaniu. Wynika to oczywiście z tego, że nie ma ryzyka porażenia. Wadą akumulatorowych maszyn do mycia podłóg jest ich duża waga oraz długi czas poświęcony na ładowanie akumulatorów.

Niezawodny napęd

Wybierając przemysłowe urządzenia czyszczące do podłóg warto zwrócić uwagę również na sam napęd, który niestety często jest pomijany. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej maszyny, które nie posiadają żadnego napędu. Urządzenia te charakteryzują się bardzo prostą konstrukcją i wykorzystywane są głównie do czyszczenia podłóg o płaskiej strukturze.

Przy większych powierzchniach lepszym rozwiązaniem będą maszyny z trakcją. Mowa tutaj o specjalnych konstrukcjach, w których to silnik bardzo mocno wspomaga pracę operatora. Dodatkowe wspomagania przydać może się przede wszystkim przy wzniesieniach i różnego typu przeszkodach. Warto wspomnieć o tym, że maszyny trakcyjne wyposażone są w niezawodne akumulatory, które zasilają nie tylko sam układ napędowy, ale również poszczególne mechanizm szorowarki do podłóg, dzięki czemu można uzyskać lepsze efekty w czyszczeniu.

Najbardziej wymagający przedsiębiorcy powinni postawić na nowoczesne maszyny samojezdne, które wyposażone są w swój własny napęd. Maszyny samojezdne z operatorem poradzą sobie nawet z bardzo dużymi powierzchniami, w których to zastosowanie powyżej opisanych maszyn byłoby nieekonomiczne. Pamiętać należy o tym, że większość maszyn samojezdnych może być obsługiwanych jedynie przez kierowców z odpowiednimi uprawnieniami.

Szerokość i nacisk szczotki czyszczącej

Na samym końcu warto wspomnieć o szerokości i naciskowi szczotki czyszczącej. Rozmiar szczotki jak łatwo się domyślić ma olbrzymi wpływ na efektywność pracy. Z praktycznego punktu widzenia im większa maszyna do mycia podłóg, tym większa szerokość i większy nacisk. Dzięki odpowiedniej szerokości szczotki czyszczącej można znacząco ograniczyć liczbę poszczególnych cykli sprzątania. Godne uwagi są nowoczesne maszyny, w których można zamontować dwie osobne szczotki, dzięki czemu znacząco podnosi się ekonomiczność danego sprzętu. Warto postawić również na maszyny, w których to można dowolnie regulować nacisk szczotki.

Czy warto?

Oryginalne maszyny do mycia podłóg od renomowanego producenta to jedna z tych inwestycji, która bardzo szybko się zwróci. Dzięki tym urządzeniom można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów. Profesjonalne maszyny niestety nie należą do najtańszych inwestycji, dlatego też warto dokładnie przemyśleć swój zakup i zapoznać się z najważniejszymi elementami.

Zobacz także:

https://mlodzinadorobku.pl/jaki-sprzet-i-maszyny-czyszczace-dla-mlodej-firmy-sprzatajacej/

http://nowotwory.org/jak-zadbac-o-czysta-podloge-w-szpitalu/

http://www.jaw.pl/2019/01/odkurzacz-hotelowy-niezawodny-na-lata/

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki