Pilarka łańcuchowa jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym produktem firmy Husqvarna. Urządzenia tego typu są szeroko stosowane w branży leśnej i budowlanej. Zastosowanie oryginalnych łańcuchów diamentowych pozwala wykorzystać ten wygodny oraz precyzyjny sprzęt do cięcia betonu.

Rodzaje łańcuchów diamentowych

REKLAMA

Husqvarna produkuje trzy rodzaje narzędzi diamentowych do swoich maszyn budowlanych. Ogólny podział narzędzi odzwierciedla ich przeznaczenie i parametry użytkowe. Łańcuchy diamentowe dostępne są w następujących specyfikacjach:

  • złotej,
  • srebrnej,
  • brązowej.

Klasa złota to narzędzia dedykowane profesjonalistom wykonującym specjalistyczne prace związane z cięciem betonu. Narzędzia tej serii charakteryzuje nieprzeciętna wydajność. Złoty łańcuch diamentowy sprawdzi się przy cięciu w twardym zbrojonym betonie. Co więcej, w takich warunkach zapewni najszybszy postęp prac. Srebrne łańcuchy diamentowe to rozwiązanie dedykowane do zastosowań ogólnych. Jest to propozycja dla wykonawców realizujących dużo zleceń w standardowych jak na tą branże warunkach. Łańcuchy srebrne są tańsze od złotych, jednak gdyby zastosować je w trudnych warunkach zużywałyby się szybciej, a jednocześnie postęp prac byłby wolniejszy. Klasa srebrna czasami potocznie nazywana pośrednią należy do najpopularniejszych wśród narzędzi diamentowych. Do sporadycznego cięcia w betonie optymalna jest klasa brązowa, dedykowana dla wykonawców sporadycznie tnących w betonie, dla których inwestycja w droższe narzędzia nie byłaby uzasadniona.

Zastosowanie łańcuchów diamentowych

Stosując łańcuch diamentowy w odpowiedniej klasie, można wykorzystać pilarkę do cięcia w materiałach budowlanych o różnej twardości. Dobór odpowiedniego łańcucha nie powinien przysporzyć użytkownikowi żadnych trudności. Na stronie internetowej producenta dostępne są wygodne poradniki i tabele ułatwiające podjęcie właściwej decyzji. Najszersze zastosowanie mają srebrne łańcuchy diamentowe. Jest to narzędzie optymalne do cięcia w: średnio twardym betonie, betonie miękkim, betonie utwardzonym o średniej twardości oraz utwardzonym miękkim. Łańcuch w specyfikacji srebrnej jest idealny również do cięcia cegły, ścierny i świeżego betonu. Specjalistyczna specyfikacja złota jest właściwym wyborem do prac w betonie twardym, w niektórych wersjach także w twardym zbrojonym. Dostępne są także łańcuchy złote zoptymalizowane pod cięcie w Betonie utwardzanym twardym. W przypadku niektórych łańcuchów dopuszcza się zastosowanie klasy srebrnej i złotej do cięcia kamienia naturalnego.

W większości modeli najwęższy zakres zastosowania mają łańcuchy serii brązowej, dedykowane sporadycznym pracom w betonie. Husqvarna określa specyfikację brązową jako dobrą do zastosowania w miękkim i średnio twardym betonie oraz dopuszcza cięcie w cegle. Warto wiedzieć, że zakres zastosowania łańcucha z danej serii może się różnić. Jest to uzależnione od modelu łańcucha i jego budowy.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/lancuchy-diamentowe/

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki