Koniec amfiteatru na Osiedlu Stałym

Kiedyś jeden z symboli miasta, najpopularniejsze miejsce na Osiedlu Stałym, punkt spotkań i rozrywki. A dziś?

REKLAMA

Zmurszały, pobazgrany, cuchnący i zapomniany relikt przeszłości. Niestety, Park Lotników traci swój symbol – właśnie rozpoczęła się rozbiórka muszli koncertowej.

Wyburzenie obiektu jest częścią zaplanowanych prac związanych z modernizacją całego parku. Jaworzno dopiero niedawno przejęła tereny parku od Lasów Państwowych, czyli poprzedniego właściciela – Lasów Państwowych.

Jak już wcześniej informował dyrektor MZNK w Jaworznie Tomasz Jewułamając na uwadze bezpieczeństwo osób odwiedzających park, podjęto decyzję o rozbiórce muszli koncertowej. Obecny stan budynku amfiteatru nie spełnia współczesnych standardów. Jego miejsce może zająć nowoczesny, wielofunkcyjny plac, który latem może pełnić funkcję sceny na koncerty i występy, kina plenerowego, a zimą przeistoczyć się w lodowisko.

Faktycznie, przez lata zaniedbywany, nieremontowany budynek, choć wciąż cieszy się ogromnym sentymentem mieszkańców Osiedla Stałego, dziś stanowi realne zagrożenie. Czy nowy projekt zaskarbi sobie uznanie mieszkańców? Strzałem w dziesiątkę może być właśnie pomysł stworzenia tam sezonowego lodowiska.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ