Jaworzno miastem z największymi zarobkami

Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej? Według danych podanych przez Główny Urząd Statystyczny Jaworzno jest jednym z miast w Polsce z największymi zarobkami. Dane za 2018 rok obejmują 66 miast na prawach powiatu.

REKLAMA

Niektóre z miast, które ulokowały się na podium, są nieoczywiste i mogą zaskakiwać. Na podium miast z największymi zarobkami, co zaskakujące, ulokowało się Jaworzno, wyprzedzając m.in. Płock, Sopot i Katowice.

Gdzie zarabia się najwięcej?

8 121 zł – tyle wynosi przeciętne wynagrodzenie brutto Jastrzębiu-Zdroju. Miasto to znalazło się już po raz kolejny na pierwszym miejscu rankingu miast z najlepszym wynagrodzeniem na prawach powiatu. W ubiegłym roku kwota przeciętnych zarobków stanowiła tam aż 168% średniej krajowej.

Co zaskakujące Jastrzębie-Zdrój wyprzedziło także ulokowaną na 2 miejscu Warszawę, gdzie przeciętnie zarabia się  6 433 zł. 

Ile w takim razie według danych opublikowanych przez GUS zarabia się w Jaworznie?

Niewiele mniej niż w Warszawie, bo aż 5 848 zł, czyli 121 % średniej krajowej.

Inne wysoko ulokowane miasta:

Gdzie zarabia się najmniej?

Najniższe zarobki według GUS odnotowano w Grudziądzu, gdzie średnia pensja wyniosła 3 743 zł. Na podobnym poziomie znalazły się również pensje w Piotrkowie Trybunalskim, Tarnobrzegu, Przemyślu, a także Nowym Sączu.

Najlepsze i najgorsze zarobki pośród powiatów

7 915 zł – tyle wyniosły średnie uposażenia w powiecie lubińskim (woj. dolnośląskie), natomiast 3 183 zł wyniosły zarobki w ulokowanym w woj. wielkopolskim powiecie kępińskim.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ