Marta na co dzień pracuje z młodzieżą jako wychowawca w Hufcu Pracy w Jaworznie, jest autorką bloga „Podróże – Bo żyje się raz”. W wolnym czasie lubi podróżować, jeździć na rowerze, na nartach oraz motocyklem.

REKLAMA

Organizuje wiele wyjazdów dla rodziny i swoich bliskich. Jej główną pasją są góry, po których chodzi odkąd pamięta. Na początku były to Beskidy, potem Tatry. Wraz z grupą znajomych podróżuje po Europie starym Transporterem T4 z 1993r. Odwiedziła już około 30 państw. Podczas wyprawy po krajach Bałkańskich przez 7 państw Marta zorganizowała wejście na drugi co do wielkości szczyt w Grecji – Scolio 2911 m.npm (Masyw Olimpu).

Stary Transporter T4 z 1993r.

Podczas tych wielu przygód realizowała swój projekt Korony Gór Polski, polegający na zdobyciu 28 najwyższych szczytów z każdego pasma w Polsce. 25 kwietnia 2018r. w swoje 25-te urodziny wraz z przyjaciółmi zdobyła Jebel Toubkal 4167 m.npm – najwyższy szczyt gór Atlas a także najwyższy szczyt Afryki Północnej.

Wyprawa do Maroka, gdzie znajduje się ten szczyt, rozbudziła u Marty pasję górską i tak powstał pomysł zdobycia Korony Ziemi. Za pierwszy cel Marta obrała sobie Elbrus najwyższy szczyt Europy oraz Kaukazu.

Marta na Elbrusie

Wyjazd poprzedzony był wielomiesięcznymi przygotowaniami oraz licznymi treningami. Należało skompletować sprzęt oraz przygotować się fizycznie do tak trudnej trasy. Przejście 200 kilometrów Głównego Szlaku Beskidzkiego szybkim tempem, było sprawdzianem kondycyjnym przed Elbrusem. W sierpniu tego roku Marta wybrała się na wyjazd organizowany przez jedną z polskich agencji turystycznych. Pojechała do Rosji i zdobyła pierwszy ze szczytów zaliczanych do Korony Ziemi – Elbrus 5642 m.npm.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki