Jakie kolczyki dla dziewczyny będą najlepsze?

REKLAMA

Niełatwo zdecydować, jakie kolczyki dla dziewczyny będą najlepsze. Ważne są tutaj gust, styl życia, ale i kształt twarzy. Decyzja o wyborze biżuterii nie jest łatwa. Dlatego w tym artykule znajdziesz praktyczne rady, dzięki którym wybierzesz idealne kolczyki dla bliskiej Ci osoby lub dla siebie.

Różne rodzaje zapięcia kolczyków

Kolczyki różnią się nie tylko wzorami, ale i sposobami zapięcia. Od nich zależy komfort oraz bezpieczeństwo noszenia biżuterii. Rodzaj zapięcia wpływa również na to, jak kolczyki prezentują się w uchu.

 • Sztyft to najpopularniejszy typ zapięcia. Na końcu cienkiego drutu znajduje się końcówka zwana barankiem lub motylkiem. Utrzymuje ona kolczyk na miejscu i znajduje się z tyłu ucha. Kolczyki w sztyfcie są zwykle małe i pewnie trzymają się w uchu, lecz łatwo jest o zgubienie niewielkiego zapięcia.

 • Inny popularny typ zapięcia to bigle. Dzielą się one na dwa typy: otwarte i zamknięte. Te pierwsze są wygodne w zakładaniu i noszeniu. Szczególnie polecane są dla wrażliwych uszu. Niestety, nie sprawdzają się zimą, ponieważ mogą zaczepić się o odzież i niepostrzeżenie wypaść. Bezpieczniejsze są za to bigle zamknięte z mechanicznymi zatrzaskami. Zatem zastanawiając się, jakie kolczyki dla dziewczyny wybrać, dobrze uwzględnić pewność danego typu zapięcia. Szczególnie gdy chodzi o wartościową biżuterię.

 • Inne rodzaje zapięcia mają klasyczne kolczyki koła. Mogą być zapinane drucikiem wsuwanym do rurki, przez drucik wciskany do widełek po przeciwnej stronie lub przez kołeczek wsuwany do rowka w kolczyku. Podobnie jak bigle zamknięte, są one bezpieczne.

Biżuteria dopasowana do kształtu twarzy

To, jakie kolczyki dla dziewczyny będą trafnym wyborem, w dużym stopniu zależy od jej kształtu twarzy. Inna biżuteria pasuje do twarzy owalnej, podłużnej, okrągłej czy kwadratowej.

 • Owal

Jeśli zastanawiasz się, jakie kolczyki dla dziewczyny z twarzą owalną będą najlepsze, odpowiedź może Cię zaskoczyć. Otóż tu każdy kształt będzie właściwy. Od kół, przez długie, wiszące kolczyki, aż po szalone, geometryczne kształty. Możesz wybrać dowolny rozmiar kolczyków.

 • Koło

  Taka twarz jest zwykle równa pod względem długości i szerokości. Aby jej dodatkowo nie poszerzać, warto postawić na kolczyki wiszące. Bardzo dobrze sprawdzi się nawet biżuteria sięgająca długością ramion. Odpowiednie będą też formy geometryczne, np. kwadraty, trójkąty. Lepiej za to unikać kół i innych okrągłych kształtów.

 • Trójkąt

  Szerokie czoło i wąski podbródek to cechy twarzy podłużnej. Osoby o takim typie urody świetnie prezentują się w kolczykach z sztyftem, kołach i takich rozszerzającym się ku dołowi. Jakie kolczyki dla dziewczyny z pociągłą twarzą nie będą najlepszym pomysłem? Lepiej unikać wiszących, opływowych kształtów, które dodatkowo wyszczuplają.

 • KwadratWyraźnie zarysowana szczęka oraz czoło o takiej samej szerokości są charakterystyczne dla twarzy kwadratowej. Tutaj dąży się raczej do złagodzenia rysów. Taki efekt dają długie i wiszące kolczyki, ale także koła.

Jak wybrać materiał i kamienie szlachetne?

Wiemy już, jakie kolczyki dla dziewczyny będą najlepsze pod względem zapięcia i kształtu. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru metalu oraz kamieni szlachetnych. Tutaj warto kierować się tym, jaką biżuterię dana osoba nosi na co dzień. Nie każdy lubi biżuterię w różnych kolorach, dlatego dobrze dopasować się do gustu osoby, którą chcemy obdarować. Lepiej unikać biżuterii z materiałów nieszlachetnych, która często uczula. Warto również zastanowić się nad wyborem biżuterii wysadzanej kamieniami. Kolczyki z bursztynem, topazem, czy agatem są ponadczasowe. Przy ich wyborze ciekawie kierować się symboliką konkretnych kamieni.

Gdzie znaleźć idealne kolczyki?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie kolczyki dla dziewczyny wybrać, zajrzyj do sklepu AnkaBiżuteria. Wyjątkowe wzornictwo sprawi, że zakupiona biżuteria będzie idealnym prezentem i zawsze modnym dodatkiem. Znajdziesz tutaj złote i srebrne kolczyki w różnych wzorach i kształtach, z kamieniami lub bez.

Biżuteria Srebrna sklep AnKaBiżuteria

os. Stare Żegrze 94, 61-249 Poznań Polska

Telefon: +48 663 007 323

E-mail: sklep@ankabizuteria.pl

WWW: https://www.ankabizuteria.pl/

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki