REKLAMA

Zarabianie większych pieniędzy może być, oczywiście, po prostu wynikiem podwyżki otrzymanej w ramach wykonywania etatowej pracy. Ten sposób nie należy jednak do najłatwiejszych i zwykle stanowi efekt trudnych negocjacji pomiędzy szefem a pracownikiem. Jest za to pewny: co miesiąc na konto wpływa określona, ustalona wcześniej kwota. Bardziej dynamiczne, dzięki czemu stwarzające też więcej możliwości, jest różnicowanie źródeł dochodu. Możliwości są w tym przypadku szerokie, zależne od wiedzy, umiejętności i czasu, którym dysponujemy.

1. Blogi i vlogi

2. Obsługa social media

3. Freelancing i praca dodatkowa

Każdy z powyższych pomysłów wiąże się z wyrzeczeniami oraz zaangażowaniem. Tylko wówczas można spodziewać się konkretnych i wymiernych efektów. Oczywiście, koncepcji na dodatkowe dochody jest więcej: w internecie znaleźć można listy uwzględniające 29 sposobów i więcej, na wymienionych wyżej lista się zatem nie kończy.

Blogi i vlogi

W dzisiejszych czasach blogowanie i vlogowanie może się wydawać bardzo intratnym biznesem. Decydując się na taką działalność, trzeba jednak zdać sobie sprawę, że nie jest to przedsięwzięcie łatwe. Na pewno nie przyniesie dochodów od samego początku swojego funkcjonowania: eksperci określają optymalny czas rozruchu na około rok. Nawet później jednak trudno liczyć na ogromne pieniądze. Zgodnie z raportami branżowymi tylko kilka procent blogerów i vlogerów jest w stanie zarobić w ten sposób znaczne środki. Na pewno przyda się odpowiednie podejście, choćby to, które zostało opisane jako 7 porad od businessinsider.pl. Ważna jest także strategia.

Znaczenie mają szczegóły: temat, sposób komunikowania, pomysł na rozwój oraz przedstawienie całej koncepcji. Wszystko to przekłada się na stworzenie społeczności: tak naprawdę to ona generuje potencjalny zysk. Przy charyzmie blogera lub vlogera wywołującego zaangażowanie publiki możemy wypracować zainteresowanie reklamodawców, czytelników lub widzów, a w konsekwencji wpływ pieniędzy na konto.

Obsługa social media

To kolejny pomysł zarabiania przez internet dla osób, które dobrze czują się w obszarze social media. Oferty pracy dla adminów i specjalistów obsługujących media społecznościowe dostępne są na ogólnych portalach z ogłoszeniami, serwisach branżowych oraz, oczywiście, tematycznych grupach na Facebooku.

Trzeba wiedzieć, że prowadzenie firmowych profili nie polega wyłącznie na dodawaniu zdjęć i wklejaniu treści postów. Tutaj liczy się przede wszystkim społeczność. Dodatkowo specjalista obsługujący kanały mediów społecznościowych musi wiedzieć, jak zaplanować kampanie promocyjne oraz w jaki sposób interpretować statystyki. Przedsiębiorcy coraz częściej chcą prowadzić profil dla LinkedIn, doceniając korzyści płynące z nawiązanych tą drogą kontaktów biznesowych.

Freelancing i praca dodatkowa

Praca freelancera traktowana jako zajęcie dodatkowe to temat-rzeka, zasługujący właściwie na osobny wpis. Polega ona na zdalnym wykonywaniu zleceń wymagających konkretnych umiejętności. “Wolny strzelec” zajmować się może grafiką komputerową, tworzeniem stron internetowych, tłumaczeniami, tworzeniem i redagowaniem tekstów… Zakres działań jest naprawdę szeroki, a dzięki internetowi możliwości kontaktu zleceniodawców i zleceniobiorców właściwie nieograniczone. Ogłoszenia, podobnie jak w przypadku ofert dla specjalistów do spraw mediów społecznościowych, znaleźć można na odpowiednich portalach internetowych czy grupach na Facebooku.

To tylko wybrane przykłady pracy, którą znaleźć można za pośrednictwem internetu i drogą zdalną wykonywać. Warto pamiętać, że im bardziej oryginalne pomysły, tym większą mają szansę na przebicie.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki