II Jaworznicka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo

Za nami II Jaworznicka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo.

REKLAMA

Kręgle, unihokej, boccia czy slalom na wózkach inwalidzkich to tylko niektóre z konkurencji sportowych jaworznickiej olimpiady. 

O tym, jak bardzo potrzebny jest ruch, przekonywali organizatorzy olimpiady – SP 7 w Jaworznie z Oddziałami Integracyjnymi. We współpracy z MCKiS Jaworzno oraz Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” już po raz drugi zorganizowali wydarzenie, w którym oprócz zwycięstwa liczy się integracja oraz dobra zabawa.

Również w tym roku sportowym zmaganiom towarzyszył konkurs plastyczny.
Ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników Olimpiady cieszyła się boccia. Na czym polegają zasady i fenomen tej gry tłumaczą jaworzniccy specjaliści w tej dyscyplinie.

Olimpijczykom kroku dotrzymywali wolontariusze. Jak podkreślali organizatorzy, bez wolontariuszy w charakterystycznych, niebieskich T-shirtach ta impreza nigdy nie doszłaby do skutku.

Mówi się, że miarą kultury społeczności lokalnych jest m.in. ich relacja z osobami niepełnosprawnymi, to, w jaki sposób osoby te wspierają i w jaki sposób podchodzą do kwestii ich niepełnosprawności. Jaworzno, jak widać, nie ma w tej kwestii żadnych problemów.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki