Przeboje z winyli, nowe i używane płyty, a na nich różne gatunki muzyczne i niemal wszystkie style minionych dekad – oto zapowiedź wyjątkowej imprezy pod znakiem dobrego brzmienia
z czarnych krążków. W sobotę, 16 listopada Atrium Plejada zaprasza wszystkich fanów starych płyt na Giełdę Płyt Winylowych. Po raz kolejny kolekcjonerzy i wystawcy z całej Polski zaprezentują bogatą płytotekę z najróżniejszą muzyką.

REKLAMA

Płyty winylowe przeżywają swój renesans, a winylomania staje się stylem życia. Objawia się on pasją do kolekcjonowania płyt według artystów, utworów bądź gatunków muzycznych. Miłośników winyli przybywa również nad Wisłą. Z badań1 wynika, że zainteresowanie płytami analogowymi z roku na rok wzrasta także wśród Polaków.

Giełda Płyt Winylowych na stałe wpisana jest również w kalendarz wydarzeń kulturalnych
w Atrium Plejada. Kolejne spotkanie fanów dawnych brzmień odbędzie się w bytomskiej galerii już 16 listopada. Tego dnia na odwiedzających czekać będą tysiące nowych i używanych płyt, które zjadą do Atrium Plejada z różnych stron kraju. Wystawcy zaprezentują albumy
z muzycznymi hitami – od jazzu, bluesa, poprzez rock, disco, punk, folk, pop, po muzykę polską czy filmową. Wśród nich znajdą się wielkie hity, bestsellery i perełki kolekcjonerskie. Przez cały dzień każdy będzie miał możliwość zakupić, sprzedać lub wymienić się swoimi zbiorami.

– Winyle mają niepowtarzalny urok i dźwięk. Dla wielu osób powrót do płyt analogowych to nie tylko spotkanie z muzyką, ale również podróż w czasie, a także możliwość powiększenia własnej kolekcji. Kolejna edycja Giełdy to bogactwo kolekcji i różnorodność płyt, które zadowolą największych fanów kultowych krążków i miłośników dobrej muzyki – mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki