Gęsina na św. Marcina – Kolacja degustacyjna

Poznaj staropolskie zwyczaje kulinarne. Już 11 listopada w restauracji Trzy Bramy będzie możliwość degustacji tradycyjnych dań z gęsiną w roli głównej. To idealny sposób na spędzenie święta niepodległości. Zobacz co przygotowaliśmy.


Polska tradycja

REKLAMA

11 listopad to dla Polaków dzień święta odzyskania niepodległości. Czy pamiętacie, że w tym dniu wypada też dzień św. Marcina? O tym zapewne pamiętały nasze babcie i prababcie. Dzień ten był wyjątkowy, jak na babcie przystało, kulinarnie. Staropolskie przysłowie głosi:

„Najlepsza gęsina na św. Marcina”

I rzeczywiście w tym dniu na polskich stołach królowały gęsi. Później przez cały okres jesienno- zimowy spożywane było to właśnie mięso. Wzmianki o polskim święcie gęsiny pojawiały się już od XVII w. Kuchnia polska to ogromne bogactwo i różnorodność smaków, które współcześnie niestety zamieniamy na szybkie posiłki. Warto wrócić do tych pysznych tradycji, choć raz w roku.

Gęsi w Polsce

Chociaż pod względem hodowli gęsi jesteśmy potęgą, nie jest to produkt łatwo dostępny. Dlaczego? Większość mięsa trafia na zachód – do Niemiec czy Francji, nasi sąsiedzi doceniają jej walory smakowe i chętniej (niż Polacy) ją kupują. Stąd statystyki, niemal cała gęsina trafia na zagraniczne rynki.


11 listopad w Jaworznie

Jak co roku, Restauracja Trzy Bramy zaprasza na kolację degustacyjną. Dzień święta Niepodległości to idealny moment by spojrzeć w przeszłość. By docenić nasze narodowe tradycje, również te kulinarne. To wydarzenie to historyczna podróż kulinarna. W tym dniu w restauracji Trzy Bramy w Jaworznie, królują staropolskie przepisy.
Kolacja degustacyjna

11.11.2019r. o godz. 18:00 w restauracji Trzy Bramy rozpoczyna się kolacja degustacyjna, składająca się z czterech dań, lampki wina oraz muzyki na żywo. Przystawka, zupa, danie główne i deser. Wszystkie serwowane dania zostały przygotowane od podstaw przez wybitnych kucharzy. Warto zwrócić szczególną uwagę na przystawkę – tradycyjny polski półgęsek, przygotowany według dawnych receptur.

Szef kuchni – Arkadiusz Parusel (wielokrotnie nagradzany m.in. przez grupę gastronomia Śląsk za dania serwowane w restauracji Trzy Bramy) poprowadzi dla Państwa to wydarzenie. Opowie o tradycjach oraz o każdym z dań pojawiających się na talerzach. To wyjątkowy wieczór i dobry sposób by w dniu niepodległości oddać hołd naszym staropolskim tradycjom.

Jak zarezerwować stolik?

Zaproszenia w cenie 105,00 zł/os do nabycia w restauracji.
Rezerwacje stolików:
mail: trzybramy@gmail.com
tel. (32) 752-04-01 lub 570-499-080

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki