REKLAMA

Zakup nowego mieszkania to luksus, na który nie każdy w dzisiejszych czasach może sobie pozwolić. Kupujący musi jednak patrzeć na ręce deweloperowi zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Odbiór techniczny mieszkania to szansa na to, żeby przekonać się, czy obie strony dochowują warunków zawartej umowy.

Dlaczego odbiory mieszkań przed odebraniem kluczy są takie ważne? Musimy wynająć przecież fachowca, który zna się na budownictwie. Przede wszystkim ze względu na konieczność przejrzenia postanowień umowy u dewelopera. Może okazać się bowiem, że ekipa budowlana nie przyłożyła się należycie do pracy, dlatego też mamy do czynienia ze znacznie mniejszym niż umówione mieszkaniem.

W dużych miastach firmy deweloperskie rozwijają skrzydła, dlatego zawsze mamy duży wybór co do wykonawcy. Dla przykładu, jeżeli chcemy przeprowadzić odbiór mieszkania w Wrocławiu, to szybko okaże się, iż popyt nakręcił specyficzną podaż – jeżeli są bowiem deweloperzy, to na rynku pojawiają się również specjaliści od budownictwa, którzy pomagają w odbieraniu mieszkań. Znaleźć takich można na przykład tutaj: https://odbiorymieszkan.info/odbiory-mieszkan-wroclaw.

Zawsze sprawdzaj mieszkanie przed odebraniem kluczy

Powodów, dla których należy uprzednio sprawdzić mieszkanie jest bardzo wiele. Nie chodzi tutaj tylko o wspomniany już metraż, ale również o same wykończenia. Jeżeli będziemy mieli do czynienia z krzywymi ścianami lub cienką podłogą na parterze, sytuacja zmusi nas później do przeprowadzenia serii kosztownych remontów.

Niektórzy chcieliby zaoszczędzić, względem tego sami postanawiają przeprowadzić odbiór mieszkania. Z pozoru nie wydaje się to trudne, wystarczy bowiem zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi, w praktyce jednak deweloper szybko zauważy, że klient nie ma pojęcia o tym, co właściwie robi. Takiej niedoświadczoną osobę łatwo jest później oszukać. Kiedy na miejscu pojawia się z kolei specjalista (takowego znaleźć można na przykład na tej stronie: https://odbiorymieszkan.info/odbiory-mieszkan-warszawa), deweloper nie ma wyjścia, musi rozmawiać o faktach.

Wynajmowanie fachowców do asysty przy technicznym odbiorze mieszkania jest teraz coraz popularniejsze. Nie każdy kupujący musi mieć bowiem wykształcenie związane z budownictwem, natomiast każdy zasługuje na to, by otrzymać dokładnie taki produkt, jaki kupił. Z tego względu na rynku coraz częściej znaleźć można specjalistów, którzy wesprą nabywcę przy odbiorze technicznym i pomogą mu znaleźć ewentualne niedoróbki.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki