Czy pomaganie się opłaca? Oczywiście, że tak! A w Jaworznie szczególnie!

Choć są wśród nas, to często są pomijani i niezauważeni. O kim mowa?

REKLAMA

O lokalnych bohaterach, którzy z własnej woli i bezinteresownie pomagają swoim sąsiadom w uporaniu się z problemami starości czy problemami z poruszaniem się i codziennym funkcjonowaniu. Z myślą o tych osobach Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych stworzył nowy, nietypowy projekt.

W skrócie – każdy, kto chce pomóc swojemu sąsiadowi w trudach codzienności, opiekować się nim i jego mieszkaniem, będzie mógł otrzymać za to… wynagrodzenie!

Choć kwota nie jest wysoka, to z pewnością może być pomocna obu stronom takiej przyjacielskiej relacji. Oczywiście wszystko ustalane jest na specjalnie sporządzonej trójstronnej umowie.

Gdzie można znaleźć listę osób, które takiej pomocy potrzebują? Ogromny udział ma w tym Spółdzielnia Mieszkaniowa Górnik w Jaworznie. W Osiedlowym Klubie To i Owo można skonsultować się z przedstawicielami Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych, można zgłosić swoją kandydaturę na wolontariusza i, co istotne, poznać szczegółową listę potrzeb osób, którym zgodnie z umową codziennie będziemy pomagać.

Pomaganie, rzecz jasna, samo w sobie jest szlachetne. Teraz może dać też szansę na choćby częściowe poprawienie własnej sytuacji. Czy pomysł jest dobry? Świadczy o tym choćby ilość zgłoszonych chętnych.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można w Osiedlowym Klubie To i Owo oraz w Ośrodku Wspierania Inicjatyw Społecznych.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki