Co z parkingiem w centrum? “Będzie, będzie…”

Niedawno z ul. Mickiewicza zniknął niezbyt udany postój dla taksówek. Między innymi dzięki temu zniknęły też tak często pojawiające się tam blokady kół zakładane przez straż miejską.

REKLAMA

Nie zniknął jednak faktyczny problem miejsc postojowych dla czekających na swoich klientów kierowców taksówek. I taksówkarze i inni stali bywalcy ul. Mickiewicza wciąż z utęsknieniem czekają na otwarcie podziemnego parkingu przy Miejskim Centrum Integracji Transportu. Czekają i… czekają. 

Od 15 października, bo wtedy po raz ostatni odwiedziliśmy z kamerą teren budowy parkingu, zmieniło się chyba niewiele – parking wciąż jest ogrodzony i zamknięty dla ruchu. Zatem – czy jeszcze tej jesieni mieszkańcy i taksówkarze doczekają się rozwiązania swoich problemów z postojem w centrum miasta? Jak informuje Dawid Litka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego – “Budowa parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową MCKiS, jak i pozostałych elementów Miejskiego Centrum Integracji Transportu, jest już w finalnym etapie. W najbliższym czasie, kiedy tylko zakończą się procedury formalne, Urząd będzie mógł ogłosić dokładną datę otwarcia parkingu.

Przypominam, że na MCIT składają się również nowe wiaty przystanku autobusowego Centrum, zadaszony parking dla rowerów z zapleczem sanitarnym oraz funkcjonująca od ubiegłego roku Velostrada. Parking rowerowy w sezonie zimowy będzie pełnił funkcję lodowiska.”

Wniosek? Może się uda. Może jeszcze tej jesieni. Może już niebawem. Warto też pamiętać, że cierpliwość jest przecież cnotą!

a jak wygląda parkowanie w centrum Jaworzna?

Ktoś pomylił park z parkingiem?

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ