REKLAMA

Procesy inwestycyjne, rynek nieruchomości, realizacja różnego typu inwestycji to skomplikowane tematy, które wymagają specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin, w szczególności z zakresu prawa. Gdzie można znaleźć wiarygodne informacje dotyczące wyżej wymienionych tematów? Dobrym źródłem informacji jest portal Prawoibudowa.pl.

Portal Prawoibudowa.pl ‒ co to?

Prawoibudowa.pl to portal, który skupiony jest na zagadnieniach takich, jak inwestycje liniowe infrastrukturalne, elektroenergetyczne, gazociągowe, wodociągowe, wodne, melioracyjne oraz OZE. Ów portal powstał z myślą o osobach, które zajmują się wymienionymi procesami – zarówno o inwestorach, jak i o wykonawcach. Na portalu ukazują się napisane przez ekspertów artykuły przedstawiające zagadnienia prawne dotyczące kompleksowych inwestycji budowlanych i deweloperskich ‒ od planowania i zakupu terenu pod inwestycję, po realizację  i eksploatację.

Artykuły pisane przez ekspertów

Zamieszczane na portalu artykuły pogrupowane są na różne kategorie tematyczne, są to:

 1. Wiadomości ‒ najważniejsze informacje dotyczące budownictwa i nieruchomości.
 2. Nieruchomości ‒ w tej kategorii znajdziemy wiele artykułów dotyczących zakupu różnego typu nieruchomości i kwestii, które powinny wzbudzić naszą czujność. Przeczytać tutaj możemy artykuły pod tytułem: Konsekwencje zakupu nieruchomości bez sprawdzenia stanu prawnego, Kooperatywy – nowy sposób realizowania inwestycji mieszkaniowych, Przekształcenie użytkowania wieczystego pomocą publiczną dla przedsiębiorców i wiele innych.
 3. Proces inwestycyjny ‒ kolejna kategoria dotyczy procesu inwestycyjnego, wyróżnione tutaj zostały konkretne podkategorie:
  • Przygotowanie inwestycji

  • Budowa

  • Użytkowanie

  • Zamówienia publiczne

 4. Umowy budowlane i spory ‒ dostępne są tutaj artykuły, w których przeanalizowane zostały takie kwestie, jak kontrakty budowlane i różnice w terminach przedawnienia, ochrona podwykonawców, kara umowna a gwarancyjna, ochrona przed niesolidnym kontrahentem i wiele, wiele innych.
 5. Specustawy przesyłowe ‒ zapoznamy się tutaj z aktykułami na temat nowych inwestycji w ramach specustawy przesyłowej, decyzji o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej. Znajdziemy również artykuł pod tytułem Czy specdecyzja lokalizacyjna prowadzi do podziału nieruchomości tylko pod stacje, czy także pod linie? i wiele innych.
 6. Specustawa mieszkaniowa ‒ ostatnia kategoria skoncentrowana jest wokół takich kwestii, jak rachunki powiernicze dla inwestycji deweloperskich, Specustawy Mieszkaniowej uchwalonej przez Sejm, poszerzeniu zakresu kontroli banku nad deweloperami i wielu innych kwestii.

 

Podsumowanie

Portal Prawoibudowa.pl to zbiór informacji przygotowanych przez ekspertów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących procesu inwestycyjnego, warto przeczytać artykuł, lub kilka artykułów, i uzupełnić ewentualne braki. W przypadku szczególnie problematycznych kwestii dobrze też skontaktować się ze specjalistą.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki