W hali AKS Niwka w Sosnowcu rozegrany został kolejny Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięło udział ponad pięciuset sportowców z kilkudziesięciu klubów z całego kraju, a także zawodnicy z Czech i Słowacji. W jednej z kategorii triumfował zawodnik z Jaworzna.

REKLAMA

Podczas rywalizacji na macie barwy Klubu Spotów Walki „Satori” Jaworzno  reprezentował Alan Wściubiak w kategorii -22kg. Młody wojownik z naszego miasta świetnie spisywał się zarówno w stójce, stosując efektowne rzuty, jak i w parterze, zakładając wysoko punktowane trzymania. Jaworznianin mimo bardzo dużej konkurencji pewnie pokonał wszystkich rywal,i zdobywając kolejny złoty medal w olimpijskiej dyscyplinie judo.

W tym samym dniu w klubie sportowym Czarni Bytom odbyło się szkolenie form kata w judo. Wśród prowadzących debiutowali trenerzy Bartosz Machna oraz Dawid Kajdy, zdobywcy ósmego miejsca w mistrzostwach Europy judo kata. Szkolenie miało na celu przygotowanie uczestników do egzaminów na stopnie mistrzowskie dan oraz do startu w mistrzostwach Polski judo kata, które odbędą się 8 grudnia w Radomiu.

foto: Satori Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki