W miniony weekend 9 i 10 listopada młodzi zawodnicy z Akademii Boksu Roberta Gortata wystartowali na turnieju w Czechach Ostrava Poruba 2019. W finałowych walkach Jaworzno reprezentowało trzech pięściarzy.

REKLAMA

Pierwszego dnia turnieju, jako pierwszy na ringu pojawił się najmłodszy Adam Cisowski, który pomimo świetnej walki, minimalnie przegrał ze starszym od siebie Kropogiem z Prostejova w Czechach. Oliwier Ptasiński po dobrym pojedynku, gdzie pokazał duże ambicje, wygrał jednogłośnie na punkty z Langrem z Mikulova. W turnieju brały też udział młode pięściarki, i tak Dominika Wnuk po wyrównanej walce minimalnie przegrała z Mahrovą (Prostejov). Natomiast Daria Kramarczyk, po zaciętym pojedynku, wygrała jednogłośnie na punkty z Smykalovą (Prostejov).

W drugim dniu turnieju stoczono walki finałowe. Wśród pięściarzy stających na ringu nie zabrakło kilku z Jaworzna. Jako pierwszy wystąpił Jakub Wawszczyk, który walczył z zawodnikiem z Mikulova – Kaczmarskim. Choć Jakub był lepszy i po jego ciosie przeciwnik był liczony, to sędziowie z racji młodego wieku zawodników ogłosili symboliczny remis. Oliwierowi Ptasińskiemu nie można było zarzucić braku waleczności. Stoczył dobry pojedynek z zawodnikiem gospodarzy, ale walkę w ostateczności wygrał przeciwnik Berger. Natomiast Mikołaj Dorynek wygrał jednogłośnie na punkty z zawodnikiem Klenauskasem (Litwa) i wywalczył pierwsze miejsce na turnieju. Dwa pierwsze miejsca
i jedno drugie dobrze wróżą Akademii Boksu. Trener Robert Gortat jest bardzo zadowolony z postawy młodych pięściarzy. Była to drużyna, która dopingowała siebie nawzajem i co ważne była zdyscyplinowana w każdej minucie pobytu za granicą. Takiego zgranego i gotowego do walk teamu gratulujemy.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki